У столиці презентували проєкт "SUPPORT AZOV", метою якого є спрямування сил на всі напрямки допомоги бойовим підрозділам, пораненим бійцям та родинам загиблих, поранених і полонених українських захисників.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного Дар’я Кінша, проєкт був створений за ініціативи засновника полку "Азов" Андрія Білецького.

На презентації були присутні представники проєкту "SUPPORT AZOV", Патронатної служби підрозділу, Асоціації родин захисників "Азовсталі", поранені, військові аташе та волонтери.

Допомогти воїнам та їхнім родинам: У столиці презентували проєкт

Олег Петренко, керівник проєкту "SUPPORT AZOV", ветеран полку "Азов" та народний депутат України 8-ого скликання розповів, що завданням нової ініціативи є створення платформи для всіх небайдужих до азовських підрозділів, поранених та тих, хто зараз перебуває в полоні з Маріупольського гарнізону.

"Цілком очевидно, що без допомоги волонтерів, без народної мобілізації, без допомоги діаспори, закордонних донаторів формування ефективних боєздатних підрозділів було б неможливо", — зазначив він.

Петренко пояснив, що нині у держави не вистачає ресурсів, щоб повноцінно проводити процес реабілітації важкопоранених, а також на гідну підтримку родин захисників. Відтак всі охочі зможуть долучитись до допомоги, відвідавши вебсторінку проєкту.

За словами Олега Петренка, сайт "SUPPORT AZOV" матиме три основні опції:

"Підтримай бійців", де будуть реквізити фонду для збору коштів. "Підтримай поранених", де можна буде ознайомитись із діяльністю Патронатної служби організації "Янголи Азову" та зробити свій внесок у допомогу їм "Підтримай родини "Азовсталі", покликаний допомогти сім’ям бійців.

"Дуже важлива та неймовірна робота, яка проводиться, щоб весь світ не забував про те, що вони мають повернутися з полону. І коли вони знаходяться там, дуже важливо знати, що їхні родини отримують гідну підтримку", — наголосив ветеран полку.

За словами керівниці Патронатної служби полку "Азов" Олени Толкачової, підтримка волонтерів і звичайних громадян України вкрай важлива для реабілітації поранених бійців.

"Ми всі залучені, ми всі воюємо, ми всі — одна велика нація, яка воює з ворогом. Тільки завдяки нашій згуртованості ми змогли допомогти вже дуже великій кількості поранених, особливо тим пораненим хлопцям, яких вдалося вивезти гелікоптерами з Азовсталі", — зазначила вона.

За словами Толкачової, підтримка з боку українців допомогла поставити на ноги вже п’ятдесят бійців.

"Вони вже поступово повертаються в стрій, навіть хлопці, які втратили кінцівки. Це все — завдяки допомозі простих людей, які допомагали, які перераховували гроші", — підкреслила Олена Толкачова.

На заході також продемонстрували відеозвіт попередньої волонтерської діяльності проєкту, звернення військових із фронтів, а також анонсували збір коштів на проєкт "Нічні привиди". Це — перший цільовий збір, метою якого є допомога українським захисникам у нічних операціях.

Що відомо В ході найбільшого з початку війни обміну, що відбувся 29 червня, з полону визволено 144 захисники України. Зі 144 звільнених – 95 оборонців "Азовсталі". Серед них – 43 військовослужбовці полку "Азов". 20 червня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що захисники “Азовсталі”, які потрапили у полон росіян, — живі. Водночас, в яких умовах їх утримують, невідомо. 6 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь". 4 червня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що українські розвідники підтримують зв’язок із полоненими бійцями полку "Азов". 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали. Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну. Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив, що веде комунікацію з військовополоненими з маріупольського заводу "Азовсталь". Водночас дружини полонених українських захисників звинувачують російську сторону у недотриманні раніше погоджених умов здачі в полон. Читайте також

"Розвідка все бачить": керівник ГУР розповів про ситуацію на сході та обмін полоненими

"Нагадує концтабір": Тайра розповіла про умови утримання в російському полоні

"Брудні, голодні, в антисанітарії", — мама азовця з Вінниці закликає звільнити сина з полону

Мати морпіха, який сказав фразу про "русский корабль", розповіла про сина

"Майже всі без рук, без ніг" — сестра звільненого командира морпіхів розповіла про стан захисників "Азовсталі"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело