ЗСУ відтиснули росіян від Харкова, але ворог продовжує бити по цивільних

путін знову всіх переграв. І найперше, самого себе. Ще зовсім нещодавно у кожній другій промові російський президент погрожував щодо неприпустимості розширення НАТО, а тепер доведеться ображено мовчати. А ще поспіхом відводити свої війська від кордонів Швеції та Фінляндії, які без вагань підписали протокол про вступ до Альянсу. Рішення привітав міністр оборони України, Олексій Резніков. Каже, що об’єднання з 32 країн – краще, ніж із 30. Говорив про своєчасність кроків і про посилення безпеки на Балтійському морі. Наголосив, що новий кордон на 1300 кілометрів між НАТО та Росією – це добре для Європи, і погано для терористів. А ще – зацікавився, хто ж буде наступним членом Альянсу? Питання риторичне, адже в НАТО не раз наголошували, що їхні двері не зачиняться попри будь-які залякування путіна. Згадали про це і сьогодні у Брюсселі.

"Президент путін намагався закрити двері НАТО, тепер ми демонструємо, що двері НАТО залишаються відчиненими. Це історичний день для Фінляндії, для Швеції, для НАТО та для євроатлантичної безпеки", – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Справжні сусіди та брати – ті, хто допоможе у скрутний час, а не вдарить ракетами о 4 ранку. Головнокомандувач Збройних Сил подякував Польщі та Чехії за надані танки. Валерій Залужний висловив вдячність як за військово-технічну допомогу, так і за прихисток для українських біженців. Загалом за останні місяці з Польщі та Чехії до України доправили понад 2,5 сотні панцерників.

І танки, і решта західної допомоги щодня стають у пригоді Збройним Силам України. За минулу добу ліквідовано ще 150 окупантів, згоріли ще 5 російських танків, 18 бойових броньованих машин, 2 артилерійські системи, одна реактивна система залпового вогню, 5 одиниць автомобільної техніки, також підбито два ворожих безпілотники. А у завтрашньому звіті додасться ще кілька російських крилатих ракет. Три ракети збили удень над Одещиною. Зранку ворог намагався вдарити по Дніпру та області. 6 із 7 ракет вдалося знешкодити у повітрі. Ще одна поцілила приватний сектор у Покрові. Минулося без жертв.

А от вороже ППО натомість спрацьовує не так ефективно. Зранку серію вибухів почули мешканці окупованого Донецька. Очевидці повідомляють, що злетів у повітря склад боєприпасів. Його російські війська розмістили у "Камаз-центрі", що в Київському районі міста. Раптові задимлення фіксували і в інших частинах та на околицях Донецька. Вибухи донецьких складів були настільки потужними, що вулиці довкола нині усіяні рештками боєприпасів і снарядів, що не вибухнули. Про це говорять і місцеві мешканці.

ЗСУ відтиснули росіян від Харкова, але ворог продовжує бити по цивільних. За минулу добу під вогнем реактивної артилерії та гармат опинилися населені пункти Харківського, Чугуївського, Богодухівського та Ізюмського районів. Є поранені серед цивільних. По Харкову вночі знову вдарили ракетами. Ціль – уже звична для росіян: демілітаризація навчального закладу. На подвір’ї школи тепер величезна вирва. Дах та стіни пошкоджені. Директор розповів ЗМІ, що кілька тижнів тому інформаційні ресурси ворога почали поширювати інформацію, буцімто школа – це місце скупчення військових та техніки. Але єдині скупчення, які тут були від 24 лютого, – це люди, які ховалися у бомбосховищах від російських ударів із повітря.

"Сьогоднішня ніч для нашого закладу була дуже жахлива. Дві ракети влучили в наш заклад. Є серйозні руйнування. Пошкоджені віконні рами нові, майстерні, в навчальних корпусах теж є руйнування. Пошкоджена навчальна і службова техніка. Ми готуємо спеціалістів для автомобільного транспорту, тому у нас дуже багато техніки у дворі було і вона вся пошкоджена", – наголосив директор навчального закладу Геннадій Амірбеков.

Поки ворог нищить цивільну техніку – нам треба більше військової. Щоби зрівняти сили, а потім рознести виснажені
війська окупантів на друзки. І з кожним тижнем ми матимемо більше західної зброї, щоби це робити легше. Наприклад, тих самих французьких "Цезарів", які вже б’ють ворога на передовій. Про це можуть міркувати військові експерти, але головне, що так говорять українські захисники. Адже українська земля навіть із тимчасовою присутністю ворога, все одно залишиться українською.

"Вона їхня ненадовго. Ми скоро їх виженемо звідси. І вона буде нашою знову", – підсумував військовослужбовець.

Олексій Пасак, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Джерело