Збереження критичної інфраструктури в умовах війни є одним із найбільших викликів наступного опалювального сезону.

Про це заявили експерти – учасники зустрічі Європейської Бізнес Асоціації (EBA) "Чи готовий газовий ринок країни до євроінтеграції та перспектив, що відкриваються?". Зокрема, на ній обговорювали поточний стан усіх секторів ринку газу та інфраструктури, підготовку до наступного опалювального сезону та технічний стан газової інфраструктури в умовах воєнного часу.

"Одним із найбільших ризиків наступного опалювального сезону буде загроза ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, зокрема газосховищах, а також забезпечення достатності газу та ресурсів на його закупівлю. Тож до початку зими держава має завчасно провести підготовчу роботу, аби забезпечити наявність та збереження запасів газу", — йдеться у повідомленні.

Для проходження опалювального сезону слід зберегти критичну інфраструктуру — EBA

Як зазначають експерти, Україна зможе підійти до зими підготовленою, однак сезон буде складним та непередбачуваним.

"У процесі підготовки учасники зустрічі вважають за необхідне робити фокус також на роботі автономних котелень, устаткувань, заходах енергоефективності, які треба впроваджувати вже зараз. До того ж окремим викликом буде забезпечення теплом населення в районах ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях", — зауважили в EBA.

При цьому учасники зустрічі зауважили, що на початку року державні та приватні газовидобувні компанії демонстрували позитивну динаміку та мали потенціал до нарощення видобутку.

"Однак 24 лютого все змінилось, втім компанії й наразі зберігають видобуток там, де це можливо, хоча й, очевидно, в менших обсягах. Наразі ситуація дещо стабілізувалась і за поточної динаміки можна припускати, що обсяг видобутку за результатами року зменшиться тільки на 10-12%", — зазначається в повідомленні.

Водночас експерти відзначили хороший прогрес у синхронізації українського галузевого законодавства до європейських норм за останні роки.

"Втім, початок повномасштабної війни поставив багато процесів на паузу. Наразі, в умовах регульованого ринку про ринкові тарифи не йдеться, до того ж платіжна дисципліна суттєво погіршилась — незрозуміло, коли після закінчення війни українці будуть готові до ринкової ціни і коли, відповідно, буде конкурентний ринок, передбачений нашими євроінтеграційними прагненнями", — наголосили в EBA.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 133. Текстовий онлайн

Україна отримає допомогу на мільярди євро від партнерів. Хто і скільки виділив

"Відбудова України є спільним завданням демократичного світу" — Зеленський виступив на міжнародній конференції в Лугано

План відбудови України містить 24 томи. Що він передбачає

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело