6 липня — 133 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Російські війська зайшли в Лисичанськ, під обстрілами Харків, Краматорськ і Слов'янськ на Донеччині, Росія продовжує ракетні удари.

Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Міноборони повідомило, що під час воєнного стану військовозобов’язаним для виїзду за межі області слід буде звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Але дозвіл не потрібен для того, щоб переміщуватись у межах області, де вони зареєстровані. Водночас Зеленський поставив під сумнів таке рішення. Українські військові відбили російський штурм поблизу Соснівки на Харківщині та на Слов’янському напрямку на Донеччині, росіяни зосередили зусилля на взятті під контроль дороги Бахмут — Лисичанськ та Білогорівки, повідомляє Генштаб. Норвегія, Швейцарія та Нідерланди нададуть Україні сумарно понад мільярд євро. Гроші мають надійти впродовж двох років. Велика Британія надасть Україні ще 100 мільйонів фунтів стерлінгів безпекової допомоги. На конференції у швейцарському Лугано учасники ухвалили декларацію, яка визначає процеси повоєнного відновлення України. Ідеться про реформи, забезпечення незалежної судової системи, боротьбу з корупцією та контролем за фінансами, що ЄС виділить на відбудову.

Вторгнення Росії в Україну, день 133. Текстовий онлайн

В Україні зберігається загроза ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, зокрема по газосховищах, тому потрібно завчасно зайнятися питанням збереження як критичної інфраструктури, так і запасів газу. Таку думку висловили експерти – учасники зустрічі Європейської бізнес-асоціації "Чи готовий газовий ринок країни до євроінтеграції та перспектив, що відкриваються?", передає пресслужба ЕВА.

"Одним із найбільших ризиків наступного опалювального сезону буде загроза ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, зокрема газосховищах, а також забезпечення достатності газу та ресурсів на його закупівлю. Тож до початку зими держава має завчасно провести підготовчу роботу, аби забезпечити наявність та збереження запасів газу", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що розподільча мережа продовжує зазнавати систематичних обстрілів та пошкоджень від бойових дій — вже близько 5 тис. км газорозподільчих мереж зруйновані.

Також із 24 лютого змінилася ситуація з видобутком. Представники бізнесу припускають, що компанії наразі зберігають видобуток там, де це можливо, а тому можна припускати, що обсяг видобутку за результатами року зменшиться тільки на 10-12%.

"У процесі підготовки до опалювального сезону учасники зустрічі вважають за необхідне робити фокус також на роботі автономних котелень, устаткувань, заходах енергоефективності, які треба впроваджувати вже зараз. До того ж, окремим викликом буде забезпечення теплом населення в районах ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях", — наголосили в EBA.

Глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен на зустрічі G20 цього тижня в Індонезії особисто говоритиме з міжнародними партнерами про реагування на виклики, пов’язані з війною РФ в Україні, у тому числі, в контексті продовольчої безпеки. Про це йдеться в офіційному повідомленні Держдепу.

"Держсекретар Блінкен вирушить на Балі, Індонезія, де візьме участь у зустрічі міністрів закордонних справ G20, де він підтвердить нашу налаштованість працювати з міжнародними партнерами для протистояння глобальним викликам, включно з продовольчою та енергетичною безпекою, а також загрозу для міжнародного порядку від триваючої війни Росії проти України", — зауважили в американському відомстві.

Зазначається також, що глава Держдепартаменту США проведе низку двосторонніх зустрічей в кулуарах міністерського засідання на Балі.

Індонезія цього року головує в групі двадцяти країн з найбільш розвиненою економікою.

Збереження критичної інфраструктури в умовах війни є одним із найбільших викликів наступного опалювального сезону. Про це заявили експерти – учасники зустрічі Європейської Бізнес Асоціації (EBA) "Чи готовий газовий ринок країни до євроінтеграції та перспектив, що відкриваються?". Зокрема, на ній обговорювали поточний стан усіх секторів ринку газу та інфраструктури, підготовку до наступного опалювального сезону та технічний стан газової інфраструктури в умовах воєнного часу.

"Одним із найбільших ризиків наступного опалювального сезону буде загроза ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, зокрема газосховищах, а також забезпечення достатності газу та ресурсів на його закупівлю. Тож до початку зими держава має завчасно провести підготовчу роботу, аби забезпечити наявність та збереження запасів газу", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають експерти, Україна зможе підійти до зими підготовленою, однак сезон буде складним та непередбачуваним.

У Харкові повідомляють про вибухи. В місті та області — повітряна тривога.

5 липня під час повітряної по Хмельниччині було завдано три ракетних удари. Про це повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

"Станом на 20.30 маю інформацію про три прильоти ракет в Хмельницькому районі. Виїхав на місце події. Детальніше з самого місця події", — написав Сергій Гамалій.

Внаслідок ракетного удару на території Ярмолинецької територіальної громади травмувалась одна людина, загиблих немає. Про це Суспільному розповів голова Ярмолинецької територіальної громади Андрій Шутяк. За його словами, в травмованого — осколкове поранення сідниці, його доставили в лікарню.

Сумська область — повітряна тривога.

Протягом 5 липня протиповітряна оборона Повітряних сил знищила дев’ять російських крилатих ракет, а ударна авіація — два склади боєприпасів збройних угруповань РФ. Про це повідомляє Командування повітряних сил ЗСУ.

"5 липня по Україні завдано ракетних ударів з акваторії Чорного моря крилатими ракетами морського базування типу "Калібр". О 4-й ранку шість із семи ракет знищено зенітними ракетними підрозділами повітряного командування "Схід" на Дніпропетровщині", — йдеться у повідомленні.

Також близько 20:00 до відбиття російських атак долучилось командування "Захід" Повітряних Сил.

Окрім того, ударна авіація Повітряних сил продовжила атаки на кількох стратегічних напрямках, вражаючи позиції російських окупантів вогнем з повітря.

"5 липня бомбардувальники та штурмовики Повітряних сил Збройних сил України знищують два польові склади боєприпасів, два взводні опорні пункти російських окупантів, до двадцяти одиниць техніки та живу силу ворога", — розповіли

Відбій тривоги у Сумській області.

Джерело