У львівських театрах готуються до прем’єр та на випадок повітряних тривог підготували укриття для працівників та відвідувачів.

Попри воєнний стан у театрі імені Марії Занковецької актори продовжують готувати нові вистави для глядачів. Проте чимало театралів змінили своє ремесло у воєнний час.

"Хлопці пішли в тероборону, їх з тероборони, через два місяці вишколу, перевели на лінію фронту. Вони, слава Богу, не є "на нулі", але вони часто там бувають", – розповідає режисер театру Орест Загородний.

Готуються до прем’єр. Як працюють львівські театри під час війни

Із кожною прем’єрою у театр, розповідає директор, почали приходити більше глядачів.

"Особливо переселенці, особливо на них ми орієнтуємось. Коли вони заспокоюються, хоча б на ті дві години, і мають можливість хтось поплакати , хтось посміятися", – каже генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

Якщо починає лунати сирена, показ вистави переривають, глядачі у супроводі білетерів спускаються в захисне укриття, що розташоване у театрі, а після відбою тривоги повертаються до зали. Квитки продають в обмеженій кількості – лише на 300 людей – відповідно до місць в укритті.

За словами Андрія Мацяка, в укритті є вода, туалети, місця для сидіння.

У театрі Лесі місць дещо менше – лише 80. Тут теж підготували сховище на випадок повітряної тривоги.

"У нас є матраци, розетки, зволожувач повітря, оскільки це підвальне приміщення, також в нас обладнана в сусідній кімнаті кухня", – розповідає піар-менеджерка театру Лесі Вікторія Солов’юк.

Прем'єри у театрах відбудуться уже цього місяця. Вистави перенесли на більш ранній час, аби глядачі мали можливість дістатися додому до комендантської години.

Читайте також: Що робити під час повітряної тривоги в ТЦ. У Львові проводять інформаційні рейди

Джерело