Евакуювати українських військовополонених до третьої країни світу — петицію з таким закликом створили рідні захисників Маріуполя. Дружини військових скаржаться на невиконання ООН та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста зобов'язань щодо контролю збереження життя полонених.

Також родини не мають точної інформації де саме в полоні перебувають їхні рідні. Спискам, оприлюдненим російською стороною, після теракту в Оленівській колонії 29-го липня, не довіряють.

"Перша реакція — це, мабуть, таке, ніхто не хотів вірити. Потім коли ми вже отримали підтвердження — то це звісно жах. Тому, що для родин і взагалі для людей, які це переживають найстрашніше це невідомість", - каже волонтерка патронатної служби “Азов” в Запоріжжі, членкиня Асоціації родин захисників “Азовсталі” Наталія Соловйова.

Рідні захисників Маріуполя створили петицію, щодо евакуації бійців з полону до третьої країни

Оксана, дружина бійця, який служить у полку "Азов" з 2015 року, каже, що всупереч домовленостям, Червоний Хрест не прослідкував за наданням належної медичної допомоги полоненим.

"По друге, що їх будуть гідно годувати, і поїти. Тобто харчування буде на рівні. Ні, не було там харчування на рівні. Якщо суп вариться на чистій воді, звиняйте нехай для Росії це норма на обід, але для українців це неправильно. Далі, в перші дні хлопці взагалі спали позмінно. Тому, що не було місця де спати. Я маю на увазі ліжка та постіль, якась більш-менш пристойна", - каже вона.

Чоловік Ганни воював в Маріуполі у складі морської піхоти, 12-го квітня потрапив до полону. З того часу жодної інформації про чоловіка в жінки немає.

"Знаю тільки те, що ті хто вийшов з полону, вони розповіли, що так він знаходиться у полоні. Де, що з ним, як він, ніякої інформації не надають. Ті хто вийшов, вони більше розповідають про катування, які відбуваються у цьому полоні, про гігієну, якої немає взагалі. З нашої сторони також будуть мітинги, також буде звернення до інших країни з проханням, навіть з вимогою, щоб вони долучились до цієї справи. В нас є вже петиція, яку можна підписати, яку можна розглянути на сторінках “Морської піхоти”. Щоб їх вивезли в іншу країну. Щоб ми вже знали, що вони там знаходяться і вони під контролем Женевської конвенції", - каже вона.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело