Українські народні мотиви й сюжети на сорочках, куртках, лавках та сільських хатах: хмельницька художниця Ірина Стецюк, для якої мистецтво - не основна професія, а радше хобі, прикрашає картинами на українську тематику все, що можна оздобити.

Авторка патріотичного розпису «Запорожця», хмельничанка Ірина Стецюк взялася відтворювати народні мотиви на всьому, що можна оздобити: ослоні на власному подвір’ї, сестриній джинсовій куртці чи на власній сорочці. Каже: писати українські народні сюжети для неї – задоволення.

«Зараз хочеться більше українського, хочеться більше народного, своєї історії, хочеться носити біля себе», - говорить художниця.

Хмельницька художниця створює картини на одязі, меблях і будинках

На черговій сорочці Ірина створює репліку картини художника Пимоненка «Не жартуй»: «Я отримую дуже велике задоволення від того, що я давно хотіла щось українське, це наша історія. Це ще й моя власна історія. Така сама картина висіла в хаті моєї прабабусі, і це моє дитинство».

Як розповіла Ірина, в селі Куманів біля Сатанова, де мешкають її бабуся з дідусем, вона розписує їхні дві хати. І ця робота, каже, не закінчується, бо не розфарбованих місць на стінах є ще багато.

«Дідусь і бабуся все питають: а коли наступне? Коли ти приїдеш? Там треба ще з тієї сторони, щоб одні сусіди бачили, а ще треба з тієї сторони. Взагалі, не має залишитися вільної стіни. Ось така ціль», - каже дівчина.

Та згадує, як і кому спала на думку така ідея: «Ідею подала моя бабуся, сказала, що ти можеш творити на хаті все, що захочеш. І ми вирішили писати козаків. Українських козаків зі столами, які гнуться від їжі з борщами, з варениками. Я намалювала козака, жінку і велику свиню рожеву. І бабуля казала, що всі, хто приходить за молоком, хто йде, всі кажуть: «Боже, як гарно!». Хата стоїть при дорозі, тому всі дивляться, всі знають, що це розписана хата. Проїжджають автобуси, фотографують. Я сама була здивована тим, як в мене вийшло. Я не очікувала, що це дійсно вийде».

Ослін на подвір'ї біля свого будинку, за словами Ірини, розфарбовували з сусідами, які самі захотіли допомагати оздоблювати лавку. Художниця оздоблює картинами й одяг. На них і прості малюнки, і складні картини, додає дівчина: «Мені подобається, коли я вперше бачу картинку, яку потрібно написати чи ідею, думати: а як я це зроблю? І робити виклик самій собі».

Сорочку з відтворенням картини Пимоненка Ірина планує носити на роботу. Та, каже: український тренд може бути різним.

Читайте також На сирени не реагують: як живуть тварини у хмельницькому зоокуточку. Псевдоволонтеру з Хмельниччини повідомили про підозру у привласненні коштів.

Джерело