Росіяни концентрують сили на Херсонщині для можливого контрнаступу, повідомили на початку серпня в ОК "Південь". Військові експерти називають три можливі напрямки атаки: Запоріжжя, Кривий Ріг та Миколаїв.

Чи загрожує Одещині новий наступ росіян на півдні України, який напрямок для атаки обере противник та чим викликані паузи між ракетними ударами по області? Суспільне поспілкувалось з військово-політичним оглядачем групи "Інформаційний спротив" Олександром Коваленком.

РФ концентрує сили на півдні України

За словами Коваленка, росіяни збільшили у два з половиною рази сили на херсонському плацдармі. Там налічується до 28 батальйонних тактичних груп (одна БТГ — від 500 до 800 військових). Серед них, зокрема, штурмові підрозділи (десантники, морпіхи) 5, 29 та 35 загальновійськових армій. Частина з них перебувають на правому березі Дніпра. Це вказує на підготовку до майбутніх наступальних дій:

Битва за південь: чи загрожує Одеській області можливий наступ Росії?

"Таке ударне угруповування можуть використати в напрямку Миколаєва, Кривого рогу чи Запоріжжя. Не виключено, що буде використовуватись як один з цих напрямків, так й усі три одразу. Тому що російські окупанти досить непередбачувані та нелогічні у своїх діях", — пояснив Коваленко.

Перекидання бронетехніки й артсистем триває. Росіяни серйозно сповільнилися після ураження ключової транспортної артерії між лівим та правим берегами Дніпра на Херсонщині — Антонівського моста, стверджує експерт.

Варто нагадати про якість сконцентрованих підрозділів противника на херсонському напрямку: це формування, які вже довгий час ведуть бойові дії на території України, підкреслив аналітик. Частина з них потребує ротації, частині треба відновити боєздатність. Не вистачає офіцерського складу і техніки.

Можливий наступ на Миколаїв

Коваленко стверджує, що є ймовірність, що російська армія обере для атаки миколаївський напрямок — насамперед для виходу на адміністративні межі Херсонської області. Її наступ залежить від розв'язання логістичних проблем: постачання військ через Дніпро.

Якщо росіянам навіть вдасться стрімкий прорив, як в лютому, і вони зможуть захопити частину Миколаївської області, у них нема ресурсів, щоб потім утримувати оборону та блокувати контратаки українських сил, переконаний військовий аналітик.

"Важливо, що ЗСУ постійно нищать військові склади противника, а росіяни не мають ефективної системи управління та забезпечення свого угрупування на правому березі Дніпра. Без боєкомплекту та палива війська РФ не зможуть тривалий час наступати, а потім утримати території. А далі буде як в Київській, Чернігівській та Сумській областях — "жест доброї волі" з їх боку", — розповів Коваленко.

В разі наступу росіянам не вистачить ресурсів, щоб дійти навіть до околиць Миколаєва: їх заблокують в районі Посад-Покровська (ред. — село в Чорнобаївській громаді на Херсонщині), вважає експерт.

Загрози для Одеси

Як й раніше Одеській області загрожують ракетні обстріли авіацією, кораблями та береговими комплексами Росії. Інших загроз, як в Миколаєві або Харкові, нема. Російській армії далеко до Одещини. І вона не має сил та ресурсів, щоб подолати таку відстань.

Фейки про підготовку до можливої евакуації в Одеській області росіяни використовують для залякування населення, говорить Олександр Коваленко:

"Паніка завжди створює великі проблеми для захисників. Нема нічого гіршого аніж місцеве населення, яке не розуміє, що відбувається, але водночас піддається паніці. Треба залишатись стійкими до таких інформаційно-психологічних операцій з боку Росії. Перевіряти джерела інформування та довіряти офіційним джерелам", — пояснив військовий аналітик.

Тривалі паузи між ракетними ударами

У росіян серйозні проблеми з ракетами: майже кожна позиція дефіцитна, стверджує аналітик.

"Калібри" роблять в більшості пакетом: чотири або вісім одиниць. Коли Одеську область останнього разу обстрілювали вісьмома "Калібрами"? Те саме з ракетами "Онікс". Навіть з радянськими Х-22 виникають проблеми. Саме тому ми зараз бачимо, як росіяни б'ють зенітно-ракетними комплекси С-300 по наземним цілям замість повітряних. Лише з ракетами Х-59 поки нема гострого дефіциту", — пояснив Коваленко.

Затишшя між ударами викликане тим, що ракети звозять зі всіх куточків Росії, впевнений експерт. На це йдуть тижні. Наприклад, щоб привезти зброю з Уссурійська або Мурманська. До того ж підрозділи там не можуть віддати всі ракети, які вони мають. Щоб не зменшити критично боєздатність на своїх ділянках кордону.

"Бо що ж тоді, Мурманськ залишиться без "Калібрів" та "Оніксів", — підсумував Коваленко.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело