Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, до захисту батьківщини долучилися не тільки підрозділи ЗСУ, Тероборони та Нацгвардії, але і добровольчі формування.

Про особливості служби розповів командир ДФТГ Запоріжжя №4 "Азов" Михайло Пирог.

Михайло Пирог пояснює: принцип формування добровольчих формувань відрізняється за законом від формування решти бойових підрозділів.

Що таке добровольчі формування та які вони мають задачі — пояснює командир ДФТГ

"Добровольчі формування дозволяють залучити тих людей, які через якісь причини не можуть пройти у лави Збройних Сил України, національних Гвардії, будь-яких військових підрозділів. Це і вікові обмеження, тому що у нас є хлопці 62 і 63, і навіть 65 років, які за віковими обмеженнями не можуть пройти у лави цих підрозділів, але долучитись до добровольчих формувань мають таку можливість і ми цю можливість використовуємо на всі 100%", — каже він.

Окрім того, є категорія бійців, які мають інвалідність, і також не можуть долучитись до бойових підрозділів, але у ДФТГ, якщо інвалідність дозволяє їм тримати зброю в руках, у них є можливість долучитися до захисту держави.

"Дуже багато постанов вийшло за останні місяці, які розширюють можливості добровольчих формувань, а також їх використання безпосередньо у бойових діях", — додає Михайло Пирог.

Усі кандидати на службу у добровольчому формуванні проходять перевірку у психолога, медичну комісію й отримують дозвіл на використання вогнепальної зброї.

"Не одразу ми дійшли до того, щоби влаштовувати повну перевірку, але потім ми це трошки підправили й, навіть ті, що прийшли в перші дні, всі були відправлені на спеціальну перевірку, для того, щоб ми були спокійні, що люди все ж таки не заслані козачки з Московії, а наші хлопці та дівчата, які нормально будуть нести службу і відстоювати нашу державу", — каже він.

Головне завдання ДФТГ, як і будь-якого іншого підрозділу — захист держави. Для цього "Азов" взаємодіє з усіма підрозділами, які знаходяться поруч, згідно з бойовими розпорядженнями.

"Постійно налаштовується комунікація, тому що в сьогоднішній війні без комунікацій, без зв'язку, без розуміння хто зліва, хто справа, і розуміння, скажемо так, спільних планів і спільних дій на одному якомусь відокремленій ділянці на передовій, неможлива нормальна робота, нормальні бойові дії, тому це відбувається постійно", — каже Михайло Пирог.

За словами Михайла Пирога, ядро підрозділу сформувалося з ветеранів, прихильників "Азову" та друзів. Всі були готові до вимог, які сформувалися з 24 лютого.

"Вони бажали знищити "Азов", а натомість це не мої слова, натомість отримали "Азов" у вигляді всіх українців. Я впевнений, що все, що вони роблять їм повернеться бумерангом і в будь-якому випадку перемога буде за нами", — каже він.

Читайте також: "Я зрозумів, що тут теж потрібні спеціалісти", — мінометник "Турін" про те, як пішов боронити Запорізьку область

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело