Антидронові рушниці – це високотехнологічна зброя, яка не вбиває ворога, утім, зберігає життя нашим воїнам

Сучасну війну виграють технології, і ворог це розуміє, запускаючи над українськими позиціями цілі зграї розвідувальних дронів. Ця зброя майже непомітна. А непомітна – означає смертельна. Окупанти використовують коптери не лише для розвідки, а найчастіше для корегування своєї артилерії, яка всипає позиції українських армійців смертоносними снарядами. Є ще й інший варіант. Росіяни скидають із них вибухівку.

"Якщо брати сектор нашої відповідальності, а це приблизно 30 кілометрів лінії фронту, то щодня близько 20–ти ворожих дронів здійснюють близько 60–70 вильотів", – розповідає військовослужбовець "Мадрид".

Небесні війни: як ЗСУ нищать російські безпілотники антидроновими рушницями (Відео)

Якщо ж взяти всю лінію фронту, яка нині простягається більш як на дві тисячі кілометрів, то можна говорити про тисячі ворожих пташок у небі. Тому питання, чим знищувати такі повітряні цілі, стало вкрай актуальним. Утім, українські військові мають протиотруту. Зупиняє безпілотного супротивника не куля, а електромагнітний імпульс.

"Це антидронові рушниці. У нас у розпорядженні є антидронові рушниці різних виробників і різних країн. Їхнє призначення основне – посадити дрон противника", – зазначає боєць.

Антидронові рушниці працюють у бойових умовах. Це високотехнологічна зброя, яка не вбиває ворога, утім, зберігає життя нашим воїнам. Вона блокує сигнал керування коптером, навігацію та передачу інформації. Якщо ворожий апарат відімкнути від будь–якого зв’язку зі своїм оператором, то він перетворюється просто на шматок пластику.

"Ефективне подавлення цієї антидронової рушниці призводить до того, що дрон перериває зв’язок управління з пілотом. Дрон просто зависає в повітрі, здійснює аварійну посадку, або його просто уносить вітром", – пояснює "Мадрид".

І він уже не скерує на українських армійців артилерію, і не скине вибухівку. Щоб антидронова рушниця спрацювала точно, координати апарата надає аероскоп. Ця система пеленгує простір на відстань понад сто кілометрів.

"Таке обладнання, як аероскопи, дає нам можливість визначити точно азимут для роботи, тобто напрямок, куди має працювати антидронова рушниця", – каже військовослужбовець ЗСУ.

Система аероскоп дає можливість у режимі реального часу відстежувати до півсотні дронів, визначати їх розташування, висоту, напрямок руху та швидкість. Але найважливіший параметр, який надає пристрій – місце розташування самого пілота.

"Задачою нашої групи є знищення ворожих пілотів. Тобто, ми ідентифікуємо місці польоту і місце їхнього вильоту не просто, бо нам цікаво, де вони знаходяться. А для того, щоб у взаємодії із засобами враження, знищити екіпаж ворожих пілотів", – зауважує український захисник.

Комерційні дрони перероблені в бойові, – практично, необмежений ударний ресурс росіян. Від повітряних терористів загинули десятки бійців.

"Мінометні розрахунки, артилерійські розрахунки працюють по цілях, які ми даємо. Так само робота здійснюється антидроновими розрахунками з відбору дронів. Працюємо наполегливо, щоб небо українське, було українським", – переконує військовослужбовець.

Щоб українське небо було чистим, наполегливо працює і обслуга з переносними зенітно–ракетними комплексами. Їхня ціль – більші пташки.

"Літаки, гвинтокрили, безпілотники. Цілі знищуються у 95 відсотках. Ймовірність попадання дуже велика", – запевняє армієць "Дикий".

На озброєнні мобільної групи ПЗРК, з якою ми спілкуємось, – комплекси "Стінгер". У строю американської армії він від часів холодної війни і вже став легендою. В українському війську перші "Стінгери" з’явилися 2018–го.

"Виявляємо ціль, задаємо стрілку по азимуту ціль, висоту приблизну. Він виявляє ціль і знищує її", – розповідає військовослужбовець.

"Якщо ціль ідеально сідає у мушку – мінус. Якщо вона менша за це кілечко. Якщо вона менша за це кілечко, то ти просто не дістанеш", – пояснює боєць з позиним "Індієць".

Для пострілу зі "Стінгера" потрібно приєднати пусковий механізм до контейнера з ракетою та натиснути на спусковий гачок. Далі стрілець шукає ціль у небі, коли головка самонаведення захопить ціль, система подає сигнал стрільцю.

"Це подається через сигнал динаміка і вібрації по щоці датчиком", – каже український вояка.

Бійці з мобільної групи запевняють: на кожен російський літак чи вертоліт чекає ракета "Стінгера", або іншого ПЗРК.

"Якщо ми знаємо, з якої сторони заходить ціль, для відпрацювання по цілі нам вистачає не більше трьох хвилин", – наголошує "Дикий".

Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева, "5 канал".

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Джерело