Як повідомляє Politeka.net з посиланням на МОН, у навчальні програми предметів «Історія України», «Всесвітня історія» для 6 – 11 класів та інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» (10 клас) внесено зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань.  Наприклад, в оновлених програмах пропонується погляд на СРСР як на державу імперського типу. 

«Суттєві зміни пропонуються в частині найновішої історії, насамперед подій, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України,» - повідомляють в міністерстві.

Шкільну програму на тлі війни кардинально оновили: що зміниться вже з 1 вересня

Шкільну програму на тлі війни кардинально оновили: що зміниться вже з 1 вересня

Крім того, оновлено перелік термінів/понять, як-от: «присвоєння суверенітету» (у значенні привласнення, захоплення суверенітету УСРР союзним центром), «русскій мір», «рашизм»; замість вислову «політика русифікації» застосовано вислів «політика російщення», уточнено контекст застосування поняття «колабораціонізм».

Предмет «Захист України» доповнено інформацією про сучасну російсько-українську війну та Героїв цієї війни, про досвід ведення бойових дій.

«Також переглянуто та доповнено теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту», - підкреслюють у МОН.

На «‎Основах здоровʼя» розповідатимуть про сигнали тривоги, укриття, мінну небезпеку та алгоритм дії під час обстрілів, надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги.

Шкільну програму на тлі війни кардинально оновили: що зміниться вже з 1 вересня

Змінено і зміст програми «Географія»: переглянуто обсяг навчального часу на вивчення країн у світлі сучасної російсько-української війни, у зміст теми «Країни Азії» додано інформацію про Республіку Корея.

Із змісту програм «Зарубіжна література», «Література (молдовська та зарубіжна/румунська та зарубіжна/угорська та зарубіжна)»  вилучено твори російських і білоруських авторів. Натомість додано твори зарубіжних письменників.

Втім, вивчатимуться твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною – М. Гоголя, В. Короленка, твір М. Булгакова «Собаче серце» (твір вивчається за вибором учнів і вчителя).

Шкільну програму на тлі війни кардинально оновили: що зміниться вже з 1 вересня

Крім того, з освітнього процесу прибрали предмети по російській мові і літературі. 

Зміст програми з основ правознавства, громадянської освіти розширено вивченням питань, пов’язаних з правами людини, з російсько-українською війною та доповнено інформацією щодо Міжнародного гуманітарного права. 

Тим часом Київська міська військова адміністрація повідомила щодо підготовки до нового навчального року.

Так, 740 приміщень освітніх закладів рекомендовані до відкриття, адже мають наявне укриття.

Навчальних закладів в яких укриття відсутні або не рекомендовані для населення – 323.

Також повідомлялось про нову грошову допомогу українцям - зможуть отримати від 100 тисяч гривень. 

Додамо, що в Мережі також з'явилися жихливих умов в одній зі школ Оболонського району. Там приміщення укритя нагаду знімальний майданчик фільму жахів. 

Джерело