У Миколаївській області до початку навчального року в офлайн форматі готові 30 відсотків закладів. Вони мають обладнанні укриття на випадок повітряної тривоги або обстрілів. Проте остаточне рішення про форму навчання прийматимуть батьки учнів.

Про це розповів профільний заступник голови Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі в інтерв’ю "НІС-ТВ".

За словами Олександра Трайтлі, ключовою вимогою до шкіл для початку навчального року в очному форматі є наявність сховища. Воно має бути розташоване або в самій будівлі навчального закладу, або в радіусі ста метрів.

На Миколаївщині до очного навчання готові 153 школи — заступник начальника ОВА

На відповідність до цих вимог школи перевіряли комісії, до складу яких входили представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, місцевих органів влади та закладів освіти.

"На жаль, наші заклади не проєктувалися таким чином, щоб мати подібні укриття. Тому дуже незначна кількість. З 448-ми закладів освіти у нас укриття є в 153-х. Тобто це 30 відсотків від загальної кількості", — сказав Олександр Трайтлі.

Станом на 17 серпня триває опитування батьків, чиї діти навчаються у школах зі сховищами, щодо формату навчання – офлайн або онлайн. За словами Трайтлі, попередньо в 21-му закладі освіти батьки погодилися на навчання в очній формі, в 41-му — чергуватимуть очне та заочне навчання.

"Якщо батьки не будуть вважати за доцільне відправляти своїх дітей до шкіл і приймуть відповідне рішення на зборах, звернуться до керівництва шкіл, то така школа не повинна проводити навчання офлайн навіть за наявності укриття", — сказав посадовець.

Також, зі слів Олександра Трайтлі, орієнтовно 200 закладів освіти в Миколаєві, Баштанському та Миколаївському районах області перебувають в зонах бойових дій та радіусі ураження російських реактивних систем залпового вогню. У таких школах можливість проведення навчального процесу в офлайн-форматі не розглядають.

Що відомо Усього на Миколаївщині 1 043 заклади освіти. З них, 23 — зруйновані, 180 — пошкоджені, 55 — на окупованій території. Про це розповів начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім в інтерв'ю. За даними міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, на Миколаївщині всього 16 відсотків навчальних закладів обладнані бомбосховищами. Це найгірший показник в Україні. Читайте також: Російські ракети влучили в Чорноморський національний університет імені Петра Могили Російські війська обстріляли у Миколаєві 49 навчальних закладів У Миколаєві збільшилась кількість абітурієнтів, котрі склали мультипредметний тест на 200 балів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело