Фрагмент реактивного снаряда від "Граду", газети із-за кордону та особисті речі воїнів — Івано-Франківський краєзнавчий музей отримав експонати, які поповнять експозицію про російсько-українську війну. До установи їх передають знайомі працівників, воїни, волонтери та українські біженці з-за кордону. Про це Суспільному розповіла старша наукова робітниця відділу історії Мирослава Захарова.

З її слів, поповнити колекцію музею можуть всі охочі.

"Нам бажано, щоб були речі українських воїнів і військових РФ. Але, крім цього, ми хочемо і показати життя людей, які виїхали за кордон", — каже Мирослава Захарова.

Фрагмент

З інших країн до музею передають газети, які писали про вторгнення російських окупантів. Також в експозиції є "сухпайок" із Великої Британії для українських воїнів, на ньому напис — "Паляниця". З фронту до музею передали зброю та уламки ракет.

До прикладу, фрагмент реактивного снаряда від "Граду", яким окупанти обстріляли місто Часів Яр на Донеччині. Уламок дістали волонтери за кілька годин до удару загарбників по п’ятиповерхівці. Внаслідок нього загинули 48 людей.

Мирослава Захарова каже, що збирають у музеї й малюнки та листи, які військовим пишуть діти, одяг українських воїнів та аптечки.

"Також ми хочемо показати, як змінювалося комплектування української армії. Те, що ми наразі бачимо, з кожним разом солдатів забезпечують все краще і краще", — розповідає Мирослава Захарова.

Зі слів директорки музею Галини Беднарчик, усі зібрані речі доповнять експозицію російсько-української війни. У музеї її ведуть від подій 2014 року.

Галина Беднарчик розповідає, що із початком повномасштабного вторгнення російських військ в музеї виникла потреба поповнювати експонати.

"Чому ми оголосили про це так широко і попросили допомогу? Тому, що побачили, що так буде швидше і легше зібрати колекцію. Адже багато людей зараз активно працює для перемоги", — розповідає Галина Беднарчик.

Директорка музею каже, що наочними зразками речей із фронту людям легше доносити хроніку війни й демонструвати наслідки дій російських окупантів.

"На майбутні покоління потрібно показувати й жорстокість, і подвиги наших героїв, і уроки війни. Дуже важко це пояснювати на словах, а коли є експонати, коли є великі фрагменти озброєння, то краще розумієш руйнівну силу війни", — каже жінка.

За словами Галини Беднарчик, зібрані речі працівники музею використають не тільки для показу, але і для наукових досліджень у майбутньому. Після української перемоги краєзнавчий музей планує зробити велику виставку.

Що відомо

Івано-Франківський краєзнавчий музей збирає експонати для поповнення колекції про російсько-українську війну. Для поповнення експозиції можна принести:

речі, пов'язані зі Збройними силами України, поліцейськими та добровольчими формуваннями (предмети форми одягу, захисного спорядження, озброєння, військового побуту, які були уражені внаслідок бойових дій та понівечені вогнем); прапори та інші державні символи України (герби, бойові прапори, прапорці на машини тощо), які були в зоні бойових дій, використовували для позначення органів державної та виконавчої влади, розташовувалися у військових частинах, на блокпостах, на військовій та цивільній техніці; військова символіка, яка використовується бійцями під час проведення бойових дій: знаки розрізнення, нарукавні знаки, шеврони, опаски (зелені, жовті, сині) тощо; фрагменти, уламки української та ворожої зброї, пошкоджених машин; тактичні аптечки, сухпайки; волонтерські знаки, символіка, пошкоджена під час бойових дій; фото та відеоматеріали; партизанські листівки.

Окрім цього, працівники музею збирають експонати, пов'язані з військовими формуваннями РФ, а також речі з-за кордону: листівки, плакати, значки, прапорці, світлини з мітингів на підтримку України, періодичні видання преси, речі з таборів тимчасово переміщених людей, зі шкіл чи садків, в яких навчалися діти.

Експонати можна принести у музей, який розташований на вулиці Галицькій, 4 А. Докладнішу інформацію можна дізнатися за номером: 097 554 60 36.

Читайте також У музей на Прикарпатті повернули "Діяння Апостолів" 1784 року. Хто і як врятував книгу, яка 70 років вважалася втраченою Жителі прикарпатського села П’ядики відтворили сторічну світлину У Музеї писанки у Коломиї відкрили виставку картин на старовинній ґонті

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело