18 серпня — 176 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Українська армія відбила наступ росіян поблизу Спірного, Шевченкового й Білогірки. Тривають бої біля Новомихайлівки, Мазанівки, Новодмитрівки, Соледара, Бахмутського й Опитного. ​​Генсек ООН Антоніу Гутерреш прибув до Львова, де 18 серпня зустрінеться з президентом України Зеленським та президентом Туреччини Ердоганом, повідомляє його пресслужба. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба збирається провести перемовини з МАГАТЕ щодо візиту делегації на Запорізьку АЕС: для МЗС принципово, аби до ЗАЕС місія дісталась з території України. У Новій Каховці на Херсонщині ЗСУ знищили базу російських військових. Держприкордонслужба повідомляє про щонайменше 12 загиблих росіян. У МОН оновили шкільну програму на наступний навчальний рік: на уроках історії окремим блоком вчитимуть російсько-українську війну, на правознавстві — міжнародне гуманітарне право, а основи здоров'я включатимуть дії під час обстрілів. Також з програми літератури вилучили твори російських та білоруських письменників.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак 17 серпня провів зустріч з генеральним секретарем Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребекою Грінспан, інформує пресслужба ОПУ.

Вторгнення Росії в Україну, день 176. Текстовий онлайн

Єрмак зазначив, що Україна готова до предметного обговорення з міжнародними інституціями та партнерами тих кроків, які допоможуть іншим державам в умовах продовольчої кризи та решти викликів, а також сприятимуть посиленню української економіки.

"Ми відкриті й готові до взаємодії в усіх питаннях, що враховують наші національні інтереси та не шкодять нашій країні", — наголосив він.

Водночас Ребека Грінспан подякувала Україні за готовність до взаємодії, зокрема в складних умовах війни. Вона зазначила, що продовольча криза є вкрай серйозним викликом, особливо для окремих країн Африки, Азії та Латинської Америки.

Російський удар по Салтівському району Харкова ввечері 17 серпня, найімовірніше, був завданий крилатою ракетою "Калібр". Про це на місці Суспільному розповів директор обласного Департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

За його словами, у гуртожитку, в який прилетіла ракета, жило понад 30 людей.

"Приблизно о 21:17. Попередньо, крилата ракета "Калібр". Тип встановлюється. Потрапила в гуртожиток, який налічував три поверхи. Гуртожиток зруйнований вщент. В гуртожитку, за попередньою інформацією, проживало більше 30 людей, серед яких діти та пенсіонери", — говорить Сокол.

"Триває рятувальна операція, розбір завалів, розібрано біля однієї третини зруйнованої будівлі. Є загиблі, поранені та врятовані з-під завалів люди", — додав він.

Кількість загиблих внаслідок ракетного удару РФ по гуртожитку у Харкові зросла до 7 людей. На 23:48 відомо про 13 поранених, повідомили у ДСНС.

"О 23:38 пожежу локалізовано. Продовжується гасіння осередків пожеж та рятування людей з-під завалів. Загинуло 7 та постраждало 13 осіб, з них підрозділами ДСНС врятовано 4 особи", — сказано у повідомленні.

Росія накопичує сили на білоруській території та може завдати удар у День незалежності 24 серпня. Про це під час брифінгу 17 серпня повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише Укрінформ.

"На території Білорусі ми постійно спостерігаємо переміщення військ, так само і перевезення боєкомплектів, ракет "Іскандер" та інших ракет. Це відбувається постійно. Якщо прилітає з РФ Іл-76 на територію Білорусі, то зрозуміло, що він привозить озброєння", — зазначив військовий.

За його словами, певна загроза з території Білорусі зберігалась завжди.

"Нагадаю, що саме її територію Росія використала з перших днів повномасштабного вторгнення та завдавала ударів звідти різним озброєнням — і літаки, і "Іскандери", і "Точка-У". Тому треба, безумовно, бути готовими до можливих ракетних ударів", — зауважив Юрій Ігнат.

Посадовець підкреслив, що дані розвідки свідчать про те, що РФ нарощує свої сили на білоруській території. Він додав, що 24 серпня Росія може завдати удари, оскільки часто використовує для цього пам’ятні дати.

Менш як один відсоток мешканців окупованих територій Херсонщини та Запоріжжя погодився прийняти російське громадянство. Про це повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Рішення окупантів провести референдум на ТОТ є абсолютно провальним, як і спроба паспортизувати місцеве населення. Попри всі силкування загарбників примусити мешканців цих регіонів взяти російський паспорт наважилось на це лише кілька тисяч громадян з окупованих Херсонської та Запорізької областей, тобто менше 1% всього дорослого населення", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у міністерстві, люди на окупованих територіях усвідомлюють, що матимуть втрат від набуття російського громадянства значно більше, ніж користі.

"Багато хто з громадян саме через насильницьку паспортизацію ухвалює рішення виїхати з ТОТ. І це найбільш правильно. Не береш до рук токсичний "документ” країни-агресора та їдеш на контрольовану Урядом територію — рятуєш себе й Україну", — підсумували в Мінреінтеграції.

Посольство Росії у Сполучених Штатах Америки звернулось до США із вимогою забезпечити безперешкодний доступ російської делегації до участі у Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Про це заявив посол Анатолій Антонов, повідомляє російський "Інтерфакс".

"США останніми роками неодноразово створювали нам складнощі з робочими поїздками, зокрема, і по ООНівській лінії. Посольство вже звернулося до Білого дому, Держдепартаменту з вимогою виконати зобов'язання країни, на території якої базується штаб-квартира ООН, і негайно видати візи міністру та всім членам російської делегації", — зазначив дипломат.

Джерело