Керівник Офісу президента Андрій Єрмак 17 серпня провів зустріч з генеральним секретарем Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребекою Грінспан. Сторони обговорили шляхи запобігання глобальній продовольчій кризі.

Про це інформує пресслужба ОПУ.

Єрмак зазначив, що Україна готова до предметного обговорення з міжнародними інституціями та партнерами тих кроків, які допоможуть іншим державам в умовах продовольчої кризи та решти викликів, а також сприятимуть посиленню української економіки.

Єрмак обговорив із чиновницею ООН загрозу продовольчої кризи

"Ми відкриті й готові до взаємодії в усіх питаннях, що враховують наші національні інтереси та не шкодять нашій країні", — наголосив він.

Водночас Ребека Грінспан подякувала Україні за готовність до взаємодії, зокрема в складних умовах війни. Вона зазначила, що продовольча криза є вкрай серйозним викликом, особливо для окремих країн Африки, Азії та Латинської Америки.

Що відомо 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Наступного дня росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу "Калібр". У ньому знаходилось зерно, яке мали відправити на експорт. Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця. Читайте також

Перше судно з Одеси за понад 5 місяців: що дадуть Україні розблоковані порти. ВІДЕО

Вихід з українського порту судна з зерном став кроком до подолання глобальної кризи — Єврокомісія

Розблокування українських портів: чому це так важливо для світу і де найбільше очікують на українське зерно

Джерело