Штурманом на одному з кораблів Одеського загону Морської охорони служить захисник із Вінниччини на ім'я Іван. Історію морського офіцера розповіли у Державній прикордонній службі України.

У 14 років Іван вступив до Київського військового ліцею ім. Івана Богуна. Далі в Інституті ВМС НУ "Одеська морська академія" вивчав спеціальність "кораблеводіння". В умовах воєнного стану в березні цього року його та інших старшокурсників, які провчилися 4 роки, випустили достроково з присвоєнням першого офіцерського звання "лейтенант".

За кілька днів морський офіцер вже був у лавах Морської охорони Державної прикордонної служби України.Так став штурманом на кораблі Одеського загону Морської охорони. Саме там раніше проходив практику. Екіпаж його корабля викривав надводну обстановку в районі газоконденсатних родовищ, захоплених Росією.

"Страху тоді зовсім не було. Лише шалений адреналін вирував у крові, відчуття азарту й прагнення дуже чітко та якомога краще виконувати поставлені завдання. На момент появи росіян стояв на вахті сигнальником, але за деякий час дуже закортіло проявити свої штурманські здібності. Набрався сміливості сказати про це командиру корабля. Буквально хвилинний тест щодо моїх навичок і за мить – на містку вже несе вахту інший член екіпажу, а я долучився до роботи з картою", – розповідає Іван.

За словами морського прикордонника, штурманська справа, як спорт – постійно вимагає самовдосконалення та готовності до "мозкового штурму".

"На озброєнні Морської охорони є кілька кораблів такого ж проєкту, на якому служу я. Але кожен з них "поводиться" по-різному. Звичайно, що із залізним побратимом, на якому пощастило служити мені, ми спочатку "придивлялися" один до одного, вивчали: він мене, а я його. Згодом призвичаїлися, повністю порозумілися і зараз вже діємо, як кажуть, в унісон", – говорить Іван.

На кораблі робоче місце Івана облаштоване певними символами, один з яких символізує курс, за яким пішов російський військовий корабель. Офіцер впевнений, що кожен корабель має свій характер.

"Уже знаю, коли, у яких умовах і як саме він спробує проявити свій власний характер, отже зважаю на це і відповідно працюю з картами та усіма аспектами морської навігації. Тому вже зараз точки, які я ставлю по обчисленню через секундомір, збігаються з показниками системи GPS. І для мене вже цілком очевидно, що море – моя стихія, у якій мені завжди комфортно. Без нього я себе вже не уявляю", – каже штурман.

Старший брат захисника – Григорій, загинув у cерпні на Миколаївщині, захищаючи Батьківщину.

Читайте також

"Ні приєднанню до РФ": вінничани влаштували акцію проти "референдумів" на окупованих територіях України На Вінниччині виготовляють окопні свічки для захисників

Джерело