У переліку туристичних об’єктів Тернопільщини – понад 4 000 пам’яток історії, археології та архітектури, в тому числі – 185 національного значення. Про це повідомили в соцмережі на сторінці департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА.

У дописі департаменту зібрано дані про найвідоміші туристичні об’єкти області.

На Тернопільщині розташовано більше третини всіх українських замків і палаців.

Завдяки цьому область посідає друге місце в Україні за кількістю старовинних замків та оборонних споруд.

Тернопільщина туристична: що подивитися й куди поїхати

У 2021 році Суспільне зняло проєкт про веломандри Тернопільщиною "Двоколісні історії". Тут можна побачити будні жителів Тернопілля до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Під час зйомок фільму велосипедисти проїхали містечка та села Тернопільщини, де зустрічалися з людьми та знайомилися із їхнім побутом.

В області є два державних історико-архітектурних заповідники

Їхні центри в Бережанах, Кременецько-Почаївський і Національний заповідник "Замки Тернопілля".

На Тернопіллі розташовані дві всесвітньовідомі християнські святині

Це Зарваницький Марійський духовний центр та Свято-Успенська Почаївська лавра. У храмах Тернопільщини зберігаються понад 20 чудотворних ікон.

Тернопільщина багата на заповідні території та об’єкти

Основа розвитку екологічного туризму – природний заповідник "Медобори", національні природні парки "Кременецькі гори", "Дністровський каньйон", регіональні ландшафтні парки "Загребелля", "Зарваницький" 123 заказники, 14 парків – пам’яток садового-паркового мистецтва, 9 денропарків, Кременецький ботанічний сад.

В області налічується 546 пам’яток природи. Це п’ята частина всіх пам’яток природи, що є в Україні.

Тернопільщина відома своїми печерами

Розташована в Чортківському районі Тернопільської області печера "Оптимістична" занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша у світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та п'ята за довжиною серед печер світу. В області діє єдиний у світі музей-печера трипільської культури Вертеба. Через велику колекцію археологічних знахідок її ще називають "Наддністрянською Помпеєю".

Нагадаємо, Суспільне зняло документальний фільм про спелеологів та їхню експедицію в печеру Озерна.

На Тернопільщині знаходиться один з найдовших в Європі каньйонів

Йдеться про Дністровський каньйон, його довжина 250 кілометрів та найвищий на рівнинній території України Джуринський водоспад, близько до 17 метрів висотою, який визнано одним із 7 природних чудес України.

У місті Монастириська діє унікальний музейний комплекс

Це скансен "Лемківське село" – єдиний музей в Україні, де зосереджена найбільша збірка пам’яток історії, мистецтва та побуту лемків – понад 3 тисячі предметів.

Нагадаємо, Суспільне зняло спецпроєкт про лемківську культуру: побут і віру, пісні й танці, одяг та страви. Родинні історії переселенців та унікальні традиції в поєднанні зі зйомками з фестивалю "Дзвони Лемківщини". Це був останній фестиваль лемківської культури з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

27 вересня — Всесвітній день туризму заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році в іспанському місті Торремоліно. В Україні День туризму відзначається з 21 вересня 1998 за Указом президента.

Читайте також Відпочинок під час війни: скільки коштує і які напрямки найпопулярніші. Пояснює експертка з Рівного "95% туристів — українці". Як змінилася сфера туризму у Львові через війну

Джерело