Херсонці Олександр Кобець і Тетяна Шкодівська приїхали до Тернополя у перші дні війни. Вони одразу почали займатися волонтерською справою – допомагали переселенцям, возили гуманітарну допомогу в окуповані території. Наразі майструють буржуйки для українських захисників.

Херсонець Олександр Кобець завантажує автомобіль матеріалами для буржуйок. Чоловік каже, що майструватиме їх власноруч.

"Закупили матеріали для виготовлення буржуйок, які поїдуть для наших хлопців в ЗСУ. На південь України, на північ України, на схід, в ті регіони, в ті райони, де ведуться бойові дії. Наші хлопці боряться за нашу незалежність", – каже Олександр.

В Тернополі переселенці з Херсона майструють буржуйки для військовослужбовців

Олександр Кобець виїхав з Херсонщини 24 лютого, коли почали обстрілювати ракетами Чорнобаївку.

"Я прокинувся у Чорнобаївці. Там проживав мій друг. Він походить із Тернопільщини. Я прокинувся. Це було пів на восьму ранку. Подивився на свій телефон. Там було 18 пропущених. Підходжу до вікна, бачу валить чорний дим. Ракети потрапили в аеродром. Вже там все горіло", – каже Кобець.

На Херсонщині чоловік очолював громадську організацію "Асоціація української миротворчої школи". Разом із колегою Тетяною Шкодівською діяльність організації продовжили на Тернопільщині. У березні тут започаткували програму "Згуртованість та допомога внутрішньо переміщеним особам".

"Переїхавши, трохи оговтавшись, ми вирішили, що треба допомагати таким, як ми – внутрішньо переміщеним особам. Кожен має різні потреби. Ми займалися різними справами з березня. Це були і гарячі обіди, і доставка засобів гігієни. Доставляли в громади Тернопільської області. Вирішили, що хлопцям на передову, там багато наших хлопців, з різних регіонів, там теж холодно, їх треба зігрівати, не тільки нашою підтримкою, а й фізичне тепло Ми вирішили створювати такі буржуйки. Щоб хлопці грілися і мали елемент тепла такий", – розповіла херсонка, координаторка гуманітарної програми "Асоціації української миротворчої школи" Тетяна Шкодівська.

Олександр з Тетяною придбали автомобіль та почали возити гуманітарну допомогу в окуповані регіони. А в Тернополі біля Катедрального собору роздавали речі першої необхідності переселенцям.

"Ми за місяць зібрали кошти та придбали бусик. Це був фантастичний збір. Нам допомагали як українські партнери, так із-за кордону. Ми в Миколаїв доставили більше 12 тонн питної води, дуже багато ліків. На тимчасово окуповану територію Херсонщини ми доставили 350 продуктових наборів Не знаю, як ми це зробили, бо це зробити було нереально. Але туди були продуктові набори доставлені. Люди мали їжу. Ті хто не може купити її. Також на Херсонщину ми доставляли ліки. Коли щось треба було доставляти на тимчасово окуповані території, нічого складнішого в житті я не бачив", – каже Кобець.

Олександр Кобець каже, що у жовтні волонтери "Асоціації української миротворчої школи" розпочнуть новий соціальний проєкт – гарячі обіди для переселенців в Тернополі. Працюватиме тут, поки Херсонщина залишатиметься в окупації.

Читайте також "З 24 лютого по травень ми спали в підвалі": жителька Херсона про життя в окупації

Джерело