28 вересня у Китайській Народній Республіці почався фестиваль російського кіно, а Російський культурний центр при посольстві РФ у КНР показав стрічку від Russia Today "Маріуполь русский город". Про це у своєму Twitter повідомляє президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов.

"На території КНР розпочався фестиваль російського кіно. Традиційно — йдеться про парад немертвих українофобів. Організатори — Роскіно та компанія Tencent — держкібергігант, залучений до злочинів Компартії Китаю. Певно, хтось з вас навіть грає у ігри від Tencent", — пише він.

"Ми хочемо показати не тільки трагедію в Бучі, а весь пласт подій в Україні" – сценарист про майбутній фільм

Паралельно з фестивалем показали фільм про Маріуполь. За словами Харитонова, У заході брали участь представники Комуністичної партії Китаю. Також, за правилами КНР, цей показ отримав дозвіл з боку уряду Китаю.

Паралельно з фестивалем російського в кіно в Китаї показали пропагандистську стрічку від Russia Today

"Нагадаю, що без дозволу уряду КНР, тобто керівництва Компартії Китаю, такі заходи є неможливими на її території. Цензура, МЗС — усі дають на це дозволи. Водночас, Україна донині не позбавила КНР статусу "стратегічного партнера", — зазначає він.

У коментарях до допису додали, що у ігри від Tencent грає досить багато людей, бо компанії зокрема належить 40% Epic Games. Серед найпопулярніших ігор: League of Legends, QQ Sanguo, QQ Tang, Ring of Elysium, Honor of Kings.

У коментарі для Суспільне.Культура Харитонов додав: "Такі фестивалі проходять не вперше, тобто вони фактично відбуваються щороку. (...) Те, що відбувається зараз, це звісно ознака, знаєте, такий плювок в обличчя Україні, у той час, як, наприклад, решта світу відмовляється від російського, відмовляється від російських фестивалів, а Китай їх навпаки запрошує".

"Тому на мою думку офіційна відповідь як мінімум має бути нотою, тобто ми маємо предʼявити цю ноту і реагувати жорстко, у межах дипломатії, а у межах власне політичної складової починати серйозно переглядати наше ставлення до Китаю і не шукати у Китаї союзника"

"Треба реагувати і культурно безумовно. Наприклад, знову ж таки, Мінкульт. Минулого року тягав китайців у стратегічні документи, показував, що ми будемо створювати спільний культурний простір з Китаєм. Я не знаю, на якій стадії знаходяться такі документи Мінкульта, які розроблював особисто Ткаченко, але на мою думку варто їх переглядати. Тому що про який спільний простір з Китаєм може йтися за таких обставин?", – зазначає Харитонов.

"Викидати Китай зі статусу стратегічного партнерства, показувати, що ми бачимо, що вони роблять і ми готові реагувати, а не просто що ми будемо дивитися як вони витирають об нас ноги".

Раніше Суспільне повідомляло, що Росія та Китай проведуть спільні військові навчання "Схід-2022". Китай тоді запевнив, що участь у навчаннях "Схід" не має відношення до поточної міжнародної та регіональної ситуації.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Джерело