Встановлюють Starlink, перепрошивають радіостанції й прокладають польові дроти — це частина роботи зв'язкових на передовій. Розповідь одного із них — військовослужбовця з позивним Косів — опублікували на Facebook-сторінці 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини.

Головне завдання зв'язкових на фронті — забезпечувати зв'язок, каже Косів. Якщо якийсь один засіб зв'язку не працює, то завжди повинна бути альтернатива.

"Ми використовуємо радіозв'язок, використовуємо Інтернет, подарунки від нашого колеги Ілона Маска — Starlink. На жаль, сучасний зв'язок можна заглушити, тому ми також користуємося старими добрими польовими телефонами, польовими дротами", — розповідає військовослужбовець.

З його слів, після кожного обстрілу зв'язкові їздять на позиції й перевіряють цілісність дроту. Якщо він пошкоджений, то його одразу відновлюють.

"Ми періодично змушені їхати, щоб поміняти ключі на станціях, оскільки наш противник може за допомогою різних засобів радіоелектронної боротьби розшифрувати наші ключі. Тому ми періодично міняємо й перепрошиваємо радіостанції", — говорить Косів.

Також зв'язківці постійно вдосконалюють засоби зв'язку.

"За будь-якої потреби ми робимо якісь антени. Навіть деколи під’єднуємо їх до портативних радіостанцій — станція маленька, але антена більша й уже можна зв'язатися на багато більші відстані", — додає військовий.

Читайте також Бійці Сил тероборони Івано-Франківщини захопили у полон росгвардійців Вивозить з поля бою поранених побратимів. Боєць 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців на позивний Морячок Кохання під час війни. У Франківську побрався боєць 72 ОМБр зі своєю обраницею "Всі мої люди тут": як прикарпатець Віталій Книгницький воює кулеметником в 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело