Кабінет Міністрів України затвердив порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням чи руйнуванням будівель внаслідок війни. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

За словами міністра Олексія Чернишова, у порядку прописаний алгоритм прийняття рішень місцевої влади з поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд, який допоможе громадам якісно та швидко відновлювати свої території.

"Українці завжди дбайливо, по-господарськи ставляться до своєї оселі, своєї власності, до рідного краю. І це помітно особливо зараз, коли люди у поранених громадах розчищають завали після російських бомбардувань. І громадяни, і бізнес, і місцева влада потребують правил поводження з відходами від руйнувань", — сказав він.

Що робити з розбомбленими будинками — уряд розробив алгоритм

Також проєкт постанови пропонує:

визначити поняття "відходи від руйнувань", класифікацію таких відходів, основні операції поводження з відходами від руйнувань та черговість їхнього проведення, а також основні положення щодо організації місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань; встановити Перелік компонентів відходів від руйнувань та можливі шляхи їхнього повторного використання у будівництві, промисловості будівельних матеріалів (виробництві будівельних виробів (продукції). Що відомо Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що станом на 9 вересня 2022 року на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Ця сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають Шмигаль також заявив, що відновлення України має відбуватися за коштом РФ і вже зараз заморожені російські активи складають від 300 до 500 млрд доларів. За його словами, Україна лобіює ухвалення нової міжнародної угоди для конфіскації заморожених у світі російських активів.

Читайте також

План відновлення України. Що презентували в Лугано

На Київщині до кінця року планують відновити 10000 об'єктів, пошкоджених війною — Кулеба

Стратегія відбудови. Запрацював офіс відновлення Миколаївщини

Енергетика та інфраструктура: президент Латвії та прем'єр Польщі обговорили співпрацю із Зеленським

У Німеччині зберуть кошти для відновлення Бучі

Джерело