250 родин переселенців з Луганської області отримали продуктові набори в Хмельницькому від благодійного фонду «За Луганщину». Благодійна організація в Україні працює з 2019 року та до повномасштабного вторгнення Росії допомагала вимушеним переселенцям з Луганщини. Зараз їхня діяльність розгортається на всіх, хто змушений був виїхати зі своїх областей через війну.

Про це Суспільному розповів співзасновник фонду Максим Ткаченко.

Серед людей, що прийшли сьогодні до мобільного пункту видачі гуманітарної допомоги – пенсіонери та матері з дітьми. Сьогодні тут роздають продуктові набори, дитяче харчування та речі особистої гігієни. Тетяна виїхала до Хмельницького з Лисичанська в березні.

У Хмельницькому жителі Луганщини отримали гуманітарну допомогу

«В мене там залишились рідні. Зв’язку немає. А що робиться? Те, що й у всіх окупованих містах – референдуми проводять. Звичайно, ми виступаємо проти, бо хочемо повернутися в український Лисичанськ», - розповідає Тетяна.

Її сусідка по будинку Олена каже–з міста довелося виїжджати під обстрілами.

«В кого транспорт був. Ще в нас була безплатна евакуація. Хто яким чином міг скористатися – люди виїжджали з міста», - згадує Олена.

Ольга пів року тому виїхала з Сєвєродонецька з дитиною. Каже, в перші дні війни розраховувала на те, що з території Луганщини російські війська виб’ють, тому поїхали на Харківщину. Потім, каже, вирішили поїхати далі – де немає бойових дій.

«Знаєте, хочеться додому, дуже сумуєш, але страшно туди повертатися. От багато хто каже: «Бомбили Донбас». Але такого не було! Хто їх бомбив? Бомбили – це коли з маленькою дитиною сидиш і не знаєш, куди тікати й що робити. Коли стріляють, щось гупає, кудись прилітає. Вони кажуть: «Прийшли рятувати». Від чого? Від життя?», - каже жителька Сєвєродонецька.

Співзасновник благодійного фонду «За Луганщину» Максим Ткаченко говорить – з 2019 року по 24 лютого допомагали жителям Луганщини, що виїхали з окупації та тим, хто проживав на лінії вогню. Зараз допомагатимуть вимушеним переселенцям з усієї України.

«Сьогодні 250 родин отримають допомогу від усієї нашої команди. Це і продуктові набори, це і для багатодітних сімей, від фонду «Юнісеф» – канцтовари, медикаменти, хліб, круасани, борошно, дитяче харчування, памперси, засоби гігієни», - розповідає Максим Ткаченко.

За словами співзасновника, фонд на Хмельниччині працює за допомогою мобільних пересувних пунктів, що роздають допомогу переселенцям. Крім того, до них вимушені переселенці можуть звертатися з питань працевлаштування та пошуку житла.

Читайте також

На Хмельниччині 72-річний пенсіонер прихистив 12 переселенців На Хмельниччині харків`яни виготовляють крафтову продукцію 12-річна хмельничанка грою на гітарі допомагає ЗСУ 10-річна жителька Хмельниччини обстригла волосся, щоб врятувати поранену дівчинку У Хмельницькому волонтери Армії SOS збирають порожні бляшанки для військових Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело