Янеш Янза зауважив, що росіяни на це не розраховували

Експрем'єр-міністр Словенії Янеш Янза зазначив, що українське лідерство та мужність, а також Збройні сили, які були реформовані за каденції Петра Порошенка – такими є причини російської поразки в Україні. Про це він сказав під час виступу на Форумі Міжнародного демократичного союзу у Вашингтоні.

"Є дві основні причини, чому росія фактично програє війну в Україні. Перша причина полягає в українському лідерстві. Український народ вирішив боротися за захист України, щоб захистити себе. Уряд, президент і голови опозиційних партій були єдині, вони не втекли з Києва, як їм радили, і нація слідувала за ними", – сказав словенський політик.

Українське лідерство та ЗСУ реформовані під час президентства Порошенка – європейський політик назвав причини російських поразок

"Друга причина полягає в тому, що українська армія, яка захищає країну, була реформована під час президентства Порошенка. Військові реформи регулювали українську оборону. І росіяни на це не розраховували, вони (ред. – окупанти) думали, що українська армія – це те, з чим вони зіткнулися під час вторгнення на Донбас і захоплення Криму", – наголосив Янеш Янза.

"Тож це, на мій погляд, дві найбільш стратегічні причини краху російської агресії в Україні. Україна не була взята протягом десяти днів, як планували російські війська, і українська армія та Сили оборони України змогли протягом останнього місяця перейти у відкритий наступ. Отже, це причини українського успіху", – підсумував Янза.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

окупанти жаліються на втрати – перехоплення ГУР.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело