Аби збалансувати систему та уникнути аварій у кількох областях доводиться вимикати електроенергію позапланово

Екстрені відключення струму тривають у кількох регіонах України. Погодинні графіки не діють у столиці, на Київщині, Одещині та Дніпропетровщині. Це потрібно для того, щоби збалансувати енергосистему та уникнути аварійних ситуацій, повідомляє "5 канал" із посиланням на компанію ДТЕК.

У Запорізькій області жителі використали ліміт електрики, зазначає "Запоріжжяобленерго". Тому в регіоні теж екстрені відключення світла.

Де екстрені, а де планові: яка ситуація зі світлом у регіонах України

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

У місті Рівне та Рівненській області діють графіки відключень. Проте, за словами міського голови обласного центру Олександра Третяка, перерви між появою світла можуть збільшитися – "Рівнеобленерго" отримали команду на зниження показників споживання електроенергії.

На Прикарпатті графік передбачає вимкнення та повернення світла кожні три години. Як попередили в ОВА, час може відрізнятись на 10-15 хв, необхідних, аби перемкнути черги за командою диспетчера.

У Полтавській області через перевищення споживання електроенергії від ранку відключені дві черги одночасно по графіку погодинних відключень. Подробиці можна подивитися на сайті обленерго.

На Вінниччині графік передбачає знеструмлення споживачів на 2-4 години, в залежності від черги та часового проміжку, передають в обленерго.

Продовжують бути актуальними графіки відключень на Львівщині. Електроенергія подаватиметься двічі на добу по чотири години (разом – 8 годин).

По всій Кіровоградській області діють графіки погодинних відключень. Отримати інформацію про конкретну адресу можна на сайті обленерго.

По місту Суми та області діють графіки погодинних відключень електроенергії у три черги:

 

На Черкащині продовжують діяти "жовті" графіки відключень світла. Електроенергію вмикають на три години – через кожні три години. Відповідно жителів розділили на дві черги відключень – першу та другу.

У Чернівецькій області було відновлено роботу за графіками відключень, звітує обленерго. Відхилення від графіку можливі через аварійні відключення, планові роботи з ремонту мереж плюс кілька хвилин на перемикання електропостачання між групами.

На Чернігівщині діють графіки відключень "три через шість". Перелік адрес, які входять до трьох груп відключень електроенергії, був оприлюднений на сайті обленерго.

У Житомирській області діють планові відключення. Насамперед вимикатимуть електропостачання в секторі 1. При першому дефіциті електроенергії – в секторі 2, і різкому дефіциті – секторі 3. Графік опублікували на сайті обленерго.

На Харківщини поки що діють лише планові графіки – аварійних відключень поки що вдається уникнути. Для своєї адреси графік можна подивитися на сайті обленерго.

На Хмельниччині планово вимикатимуть три черги. Хто до якої черги належить – можна переглянути на сайті обленерго.

На Тернопільщині діє стабілізаційний графік погодинних вимкнень електроенергії – відповідно до розробленого раніше плану на тиждень. Подробиці – на сайті обленерго.

На Закарпатті діють три основні та одна додаткова черга планових відключень – на 3-5 годин за раз. В обленерго попереджають, що фактичні години відключення та включення можуть змінюватися у випадку занадто активного використання електричної енергії.

На Волині діють графіки стабілізаційних вимкнень електроенергії – через дефіцит потужності через пошкодження ключових об'єктів магістральних мереж по території України. Про це відзвітували в обленерго.

Нагадаємо, путін визнав, що росія умисно б'є по об'єктах енергетики, та "пояснив", для чого.

Дивіться також відео: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело