Електрика, Інтернет, гарячий чай та медикаменти можуть отримати безкоштовно жителі Летичева в пунктах незламності. Їх зараз працює чотири, та готують відкрити ще три, розповідає заступник селищного голови Володимир Пузерецький. За його словами, селище знеструмлюють часто, а людям потрібен і мобільний, і Інтернет-зв'язок та загалом місце, де можна погрітися.

Команда Суспільного бачила, як працюють пункти незламності у селищі.

Один із чотирьох пунктів незламності Летичева в центрі селища ніколи не залишається без електрики й Інтернету завдяки автономному енергоживленню. Жителька Летичева, студентка Київського вишу Олександра Дерев’янко розповідає: вдома часто немає електрики, а сесію в університеті ніхто не скасовував, тому приходить сюди чи не щодня.

Як працюють

"Так, часто, майже кожен день. Вчора, наприклад, не була, бо в мене не було уроків, а сьогодні прийшла, бо мені треба було здавати сесію", — розповідає Олександра Дерев’янко.

Користування Інтернетом тут безкоштовне і без обмежень, каже студентка.

"Безкоштовно, тут можна приходити хоч цілий день сидіти. Можна дивитися кіно, можна в ігри грати. Хто чим займається", — каже студентка.

Тут є зарядні пристрої для телефонів, електрочайники, чай, печиво. Директорка закладу, де розташовується пункт незламності, Людмила Василик, каже: приміщення площею 280 квадратів опалюється пічками на твердому паливі, і тут завжди тепло.

"На кожну грубку завезено шість кубометрів дров. Цілий день люди. До обіду більш дорослі люди, а після обіду в нас багато дітей. Приходять діти займатися на гурток і приходять підзарядити телефони, попрацювати", — розповідає Людмила Василик.

У пункті незламності в одному з навчальних закладів селища автономної системи живлення немає, тож використовують генератор. Цей за годину роботи використовує три літри бензину, вмикають його коли в пункті є відвідувачі, каже директорка навчального закладу Галина Івасюк.

"Спеціально для пункту незламності принесли генератор, селищна рада виділила нам паливо для того, щоб можна було працювати, під'єднати його, коли в нас вимикають світло", — розповідає директорка навчального закладу.

З її слів, пункт працює від п'ятої ранку до 23-ої години. В цей час в Летичеві комендантська година.

"Якщо немає людей, ми закриваємо пункт незламності, але якщо є присутні, то залишаються люди й надалі.

Чергують в нас працівники нашого закладу і після 17 години заступає черговий сторож. Найбільше — це заправка телефонів, в основному. Буває, приходять, хочуть попити гарячого чаю, зігрітися, бо немає в нас дуже довго світла", — пояснює Галина Івасюк.

Про генератори для пунктів незламності в селищній раді подбали ще до блекаутів, розповідає заступник селищного голови Володимир Пузерецький. За його словами, наразі в Летичеві працює чотири пункти, ще три готують відкрити.

"На кожний пункти ми забезпечимо альтернативні джерела енергії, тобто, генератори, під кожен генератор ми забезпечуємо як мінімум на чотири-п`ять днів роботи паливно-мастильними матеріалами", — розповідає заступник селищного голови.

На облаштування пунктів незламності з бюджету громади взяли 50 тисяч гривень. З його слів, пункти незламності потрібні, бо електрики немає часто.

"Дуже часто. Графіків не дотримуються. Буває графік так: шість на два плюс аварійні відключення. Вчорашній день 12 годин не було світла. В селах не було 24 години", — пояснює Володимир Пузерецький.

Читайте також Зарядити телефони та зігрітися: як у Кам’янці-Подільському працюють " Пункти незламності" Як і де у Хмельницькому працюють "Пункти Незламності" У Хмельницькому виділили ще 9 мільйонів гривень на генератори На Хмельниччині аварійні та планові відключення електроенергії Масові ракетні обстріли України: ситуація на Хмельниччині

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело