27 охочих стати донорами сьогодні зареєструвались на колективний похід в Хмельницький обласний центр служби крові, який організував благодійний фонд "Мій Донор". Про це Суспільному розповіла його членкиня фонду Анастасія Потурняк. За її словами, цей колективний похід приурочений до Дня Соборності України.

Що спонукає людей здавати кров, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Олександр Паюк в буфеті центру служби крові готується до донації. Хлопець розповідає – розпочав займатися донорством ще в університеті, під час студентських колективних походів та продовжує й донині.

Хмельницький обласний центр служби крові потребує донорів

"Для мене це величезне значення має. Перше – це відчуття себе важливим цьому суспільству і те, що можу чимось допомогти людям. Хоча б ці 200-500 мл крові, можливо, врятують комусь життя. Можливо, мені колись це знадобиться", — розповідає чоловік.

Розповідає, які відчуття після кожної здачі крові.

"Перший день після здачі крові – така млявість. А потім вже відчутний прилив сил", — каже Олександр Паюк.

Євген Житняковський здає кров на плазму, каже – для потреб дітей. Чоловік розповідає – займається донорством понад двадцять років. Розпочав ще під час служби в армії, на деякий час призупиняв донації, зараз в нього на рахунку – двадцять здач.

"Донор – це вже такий спосіб життя. Залежності немає, донор – це здоровий спосіб життя. Якщо вживаєте щось шкідливе, чи займаєтесь чимось шкідливим – ви вже не будете донором", — говорить Євген Житняковський.

Донор каже, що за день перед здачею крові не вживає жирних і гострих страв, алкоголю, зранку з’їдає легкий сніданок. Стандартна доза крові, яку беруть на забір – 450 мілілітрів. Також донор спочатку здає аналіз крові на рівень гемоглобіну, проходить загальний огляд та опитування в лікаря. Здавати кров можуть всі повнолітні громадяни з вагою не менше 50 кілограмів. Членкиня благодійного фонду "Мій Донор" Анастасія Потурняк говорить – колективний похід сьогодні організували до Дня Соборності України, загалом такі походи організовують щомісяця.

"Зараз дуже багатьом відмовляють через гемоглобін, що є дуже поширеною проблемою серед жінок через те, що захворіли. Також, буває, дівчата худенькі приходять", – пояснює Анастасія Потурняк.

Основна ціль благодійного фонду – поповнення банку крові, до них можуть звертатися в будь-який час всі, кому потрібна донорська кров. Найбільша потреба в крові зараз – для Збройних Сил України, каже заступник директора центру служби крові Ярослав Столяр. Центр служби крові щодня намагається робити запас донорської крові.

"Цифри я не можу озвучити, тому що у зв’язку з теперішньою ситуацією, це заборонено. Але приблизно я орієнтую людей, що нам би до 50 донорів щодня приходили й ми будемо тільки раді", – каже Ярослав Столяр.

Ярослав Столяр каже, найбільша потреба – в рідкісній, четвертій групі крові, а також у всіх групах із негативним резус-фактором.

Читайте також

Хмельниччина потребує донорської крові Жителів Хмельниччини просять долучитися до донорства Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело