Від початку вторгнення Росії на територію України державні установи перейшли на режим економії та оптимізували витрати на утримання своїх апаратів. Суспільне Житомир розпочинає серію матеріалів про те, скільки витрачали органи влади області протягом минулого року. За інформацією на ресурсі "Держзакупівлі" , у 2022 для потреб апарату Житомирської обласної військової адміністрації провели понад 60 закупівель. Найбільше витратили на теплопостачання, обслуговування комп'ютерів та паливо.

Протягом минулого року Житомирська обласна військова адміністрація провела понад 60 закупівель для організації роботи та забезпечення свого апарату. Загальна сума закупівель становила трохи більше одного мільйона вісімсот тисяч гривень. З березня по червень, відповідно до інформації на ресурсі "Держзакупівлі", жодних договорів не укладали. Кореспонденти Суспільного проаналізували всі закупівлі, інформацію про які оприлюднили, та розбили їх на умовні категорії – на що витрачали кошти в обласній адміністрації:

теплопостачання – 555598,22 гривень; обслуговування ПЗ, ремонт комп’ютерної техніки – 269533,00 гривень; паливо – 209710,00 гривень; послуги телефонного, поштового зв'язку та передачі даних – 191896,00 гривень; продукція для проведення нагороджень та привітань – рамки, подяки, квіти, годинники – 187970,00 гривень; ремонт автомобілів, запчастини до авто, шини, шиномонтаж – 120778,10 гривень; канцелярські товари – 105753,51 гривень; вода – 82722,60 гривень; комп’ютерне, мережеве обладнання – 46000,00 гривень; ремонти та обслуговування кондиціонерів – 25299,95 гривень; господарське приладдя, госптовари – 16754,99 гривень; послуги з охорони та обслуговування сигналізацій (зокрема, пожежної сигналізації) – 14100,00 гривень.

Всі товари та послуги розбили на кілька категорій та визначили ТОП-5 потреб, на які витратили найбільше грошей.

Закупівлі для апарату Житомирської ОВА у 2022: найбільше витратили на опалення, обслуговування комп'ютерів, паливо ТОП-5 категорій, на які витратили найбільше Найбільше витратили на теплопостачання – більше пів мільйона гривень заплатили комунальному підприємству з експлуатації адмінбудинків обласної ради. За послуги з обслуговування програмного забезпечення, ремонт та сервіс комп'ютерної техніки – чотирьом виконавцям робіт заплатили майже 270 тисяч гривень. На шістдесят тисяч гривень менше апарату обладміністрації обійшлося паливо – бензин та дизельне пальне продавали два постачальники. Майже двісті тисяч гривень отримали компанії "Укрпошта", "Укртелеком", вузол спеціального зв'язку та інтернет-провайдер. Вони надавали адміністрації послуги з поштового, спеціального, телефонного та інтернет-зв'язку. У майже 190 тисяч гривень обійшлися святкування та нагородження. Протягом року в обладміністрації чотири рази купували бланки "Подяка", тричі – букети квітів та двічі – рамки для грамот. Окрім того, на майже 50 тисяч гривень придбали 21 годинник. Найбільші суми у договорах із постачальниками чи виконавцями робіт

Наступний рейтинг визначили за найбільшими сумами, які прописані у договорах із постачальниками чи виконавцями робіт.

На першому місці цього рейтингу знову теплопостачання і більш як півмільйонний договір із комунальним підприємством облради. У компанії з Запоріжжям адміністрація придбала майже чотири тонни 95-ого бензину. Угода обійшлася у майже двісті тисяч гривень. Трохи більше 110 тисяч гривень отримало підприємство інвалідів "Гарант" – за умовами договору підприємство підтримувало роботу комп'ютерних мереж та серверів апарату обласної адміністрації. На 100 тисяч гривень уклали договір із "Укртелекомом" – у таку суму обійшовся телефонний зв'язок та послуги з передачі даних. Замикає ТОП-5 компанія, яка перебуває на третьому місці рейтингу – підприємство інвалідів "Гарант". Ще один договір із ними адміністрація уклала для обслуговування та оновлення програмного забезпечення.

Кореспонденти Суспільне Житомир продовжать досліджувати, скільки витратили на потреби своїх апаратів інші органи влади Житомирщини.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело