Бахмут Донецької області перебуває під постійними атаками окупантів. Вцілілих будинків майже немає, та, попри це, у місті лишаються мирні люди. Виживати їм допомагають волонтери, зокрема, і запорізькі: облаштовують "Пункти незламності", привозять гуманітарну допомогу, а також евакуюють охочих.

Як та чим живе Бахмут сьогодні — бачили кореспонденти Суспільного.

Обстрілювати Бахмут росіяни почали ще в травні. Відтоді хвилини тиші — це рідкість. Та, попри це, у місті залишаються мирні люди. Вони відмовляються виїжджати. Кажуть, їм немає куди. Живуть без світла, опалення, води, газу, зв’язку та магазинів. Єдине джерело продуктів та ліків — гуманітарна допомога та маленькі стихійні ринки. Найнеобхідніше до Бахмута привозять волонтери. Серед них і запорізький - Станіслав Стойков.

" Місцеві виходять на центральну дорогу і там намагаються продавати товари. Туди привозять гуманітарну допомогу. Також в нас тут є "Пункт незламності", сюди теж доставляють гуманітарну допомогу", - розповідає волонтер Станіслав Стойков.

Нині в Бахмуті діють чотири "Пункти незламності", облаштовані волонтерами, розповідають місцеві жителі. Тут можна погрітися, поїсти, зарядити телефони. Сергій Старусєв приходить сюди у вихідні. В інші дні — працює в амбулаторії лікарем — терапевтом.

" Амбулаторія №2 поки ще працює. До першої години. Деякі медикаменти ще є в наявності. Переважно, протизастудні, парацетамол ... У нас п’ятиденний графік роботи. Лишається троє терапевтів. Люди приходять по допомогу", — розповідає Сергій Старусєв.

Люди пересуваються вулицями тільки за необхідності. Багатоповерхівки майже порожні, вцілілих будинків пошукати: десь вибиті шибки, десь зруйновані під’їзди. У будинку пані Олени залишилися жити дві родини — решта поїхали. Жінка розповідає, що доводиться боротися не тільки з ворогом, а й із холодом. Тому від ранку до вечора гріються "буржуйками".

" Буржуйка у квартирі в мене, на кухні. Люди, переважно, шукають, чим опалювати приміщення, бо дуже холодно було. Добре, що надали "буржуйки", вугілля, пелети".

Через щоденні обстріли в Бахмуті руйнуються будинки та виникають пожежі. Розбирати завали та діставати людей нині ніхто не приїжджає, розповідає Олена. Жінка показує будинок, зруйнований ворожими снарядами у вересні, де під завалами все ще перебувають тіла шести загиблих.

" У наш будинок полетіла труба стара з каналізації. Одну літню жінку, з п'ятого поверху, дістали частинами. Частинами... А знайомі розповідали: саме того вечора приїхали за речами жінка та її мати, та не встигли поїхати".

Волонтери щодня пропонують людям евакуюватися. Кажуть, поки є можливість, звісно, будуть їздити до Бахмута. Нині у Бахмутській громаді близько 9600 жителів, 90 % з них — із Бахмута, є і діти,- повідомили у пресслужбі міської ради.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело