Черкаські абітурієнти, які 2023 року вступатимуть до закладів вищої освіти, замість зовнішнього незалежного оцінювання складатимуть національний мультипредметний тест. Обов’язкових предметів буде два, тестування відбуватиметься в один день.

Суспільне дізналося, чим майбутнє тестування відрізнятиметься від оцінювання, яке відбувалося 2022 року, і як до змін поставилися майбутні вступники.

Національний мультипредметний тест 2023. Черкаські освітяни пояснили особливості

Одинадцятикласниця Вероніка Ярошенко розповіла: її майбутня робота буде пов'язана з транспортними системами та логістикою. Вищі навчальні заклади Києва та Львова вбачає пріоритетними, тож для вступу туди почала готуватися завчасно. Відвідує курси з поглибленого вивчення історії, тому змінювати третій предмет не планує.

"Третім предметом я обрала історію, але я обрала не самостійно. Я зайшла на сайт університетів, в які я планую подавати документи, й була в переліку історія, я обрала, тому що вона мені більше підходить. Хоча були думки й про англійську мову, все ж таки я зупинилась на історії", — пояснила дівчина.

На відміну від мультипредметного тесту 2022 року, де обов’язковими були математика, українська мова та історія, третій предмет тепер буде на вибір вступника.

Одинадцятикласник Тимофій Скорик планує вступати до Академії служби безпеки України й приділяв увагу поглибленому вивченню історії. Втім тепер задумався над складанням англійської мови. За його словами, час для вибору ще має.

"Я думаю, що й історію можу скласти, нас вчителі готують до того, щоб ми складали й історію, й англійську мову, так само і до математики нас готують", — прокоментував Тимофій.

Він розповів: форма запропонованого тестування, яке проходитиме в один день, йому подобається:

"За один день скласти всі предмети, і я вважаю, якщо гарно готуватися, то можна перемкнутися з української на математику, з математики на англійську. Для мене це набагато краще".

Керівниця одинадцятого класу, вчителька української мови та літератури Лариса Борисова не поділяє думки свого учня:

"Чи зможе дитина, якій потрібно, наприклад, математику складати, перемикнутися на інший. За три години треба перейти з одного предмета на інший, написати три різні предмети".

Проведення вступного випробування у форматі мультипредметного тесту було очікуваним, прокоментував директор однієї з черкаських шкіл Геннадій Скирда.

"Те, що воно не відбудеться в форматі ЗНО, було зрозуміло, через ряд безпекових моментів, логістичних. Формат національного мультипредметного тесту був 2022 року, тому це несподіванкою для нас не стало", — пояснив директор.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях — тимчасових екзаменаційних центрах. Суттєвим елементом тестування залишаються психологічні передумови, розповіла класна керівниця одинадцятикласників Лариса Борисова.

"Підсвідомо ми чекаємо тривоги, ми чекаємо евакуації, хапати речі й кудись бігти", — пояснила вчителька.

Комітет з освіти підтримав законопроєкт щодо національного мультипредметного тесту. Верховна Рада тепер має його ухвалити.

Що відомо

Національний мультипредметний тест запровадили 2022 року через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Тоді обов’язковими предметами для вступу були українська мова, математика та історія. 2023 року обов’язковими залишили мову та математику, третій предмет на вибір вступника.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Мультитест чи ЗНО: у черкаських школах чекають, коли визначать формат тестування У Черкасах на навчання за парти вийшла третина школярів

Джерело