Доктор філософських наук Віталій Хромець пояснив, що сьогоднішня українська освіта – пострадянська, вона будується на пам’яті і запам’ятовуванні, що не відповідає сучасному світу.

Про це він розповів у програмі «Культ особистості».

Доктор філософських наук Віталій Хромець пояснив, що сьогодні не так із українською освітою

За словами гостя програми, ця освіта, яку ми маємо в Україні, - це ледь не останній бастіон пострадянськості. Зокрема, пояснює він, форма організації освіти, її організаційні форми, її методичне забезпечення, підготовка кадрів залишаються такими, якими буди за брежнєвсько-горбачовських часів.

«Це не добре і не погано, якби це було, наприклад, у 1990-х роках, зрозуміла інерція. І найголовніше – у радянський час, коли освітою пишалися, вона абсолютно чітко виконувала певні завдання і вона орієнтувалася на той тип економіки і політичних відносин, які були у Радянському Союзі. Погодьтеся, це нонсенс: ми будуємо нову радянську людину майбутнього в українській державі, яка вже розміняла третій десяток своєї незалежності», - констатує Віталій Хромець.

Як зазначає експерт, цей тип традиційної освіти, який існує в Україні, уже насправді розвивається і транслюється 2,5 тисячі років. Тобто, пояснює він, це освіта, яка передусім ґрунтується на пам’яті і на запам’ятовуванні. Гість програми підкреслює, що цей тип освіти не задовольняє нікого: ні учня, ні учителя, ні державу, ні роботодавця, ні батьків – а відтак його треба змінювати.

Джерело