Люди навезли смакоти на всю велику кабанячу родину

Родина диких кабанів на Черкащині збирає натовпи гостей. Лісові звірі не бояться нікого і щодня виходять до автотраси на прогулянку. Там хижаки зупиняють автівки любителів дикої природи. Звірів фотографують та підгодовують. 

Годують, фотографують та навіть пестять – у соцмережах черкасці викладають десятки відео знайомства з дикими кабанами у лісі. Хоча ті поводяться радше як свійські. Уже кілька тижнів як біля Черкас з'явилася нова туристична принада – щодня до траси виходить гуляти родина вепрів. Щоб побачити їх, знімальна група "5 каналу" приїхала до місця, куди вони виходять зранку, але кабанів не застали. Мисливствознавець Володимир каже, більшу частину дня вони проводять у лісі – відпочивають, а до траси йдуть лише коли зголодніють.

Коли зголодніють, виходять до траси: історія диких кабанів на Черкащині – сюжет (Відео)

"Для звіра, як і для людини характерно іти по шляху найменшого опору, тобто добувати їжу найменшим шляхом, якщо їх годують – вони будуть ходити туди, де їх годують. Скоріше всього саме ця сім’я кабанів – це ті кабани, які були випущені як штучне дичерозведення і випуск у дику природу з вольєра", – пояснив мисливствознавець Володимир Рибалка.

У сусідньому селі кажуть: вепрів на трасі почали підгодовувати нещодавно, а влітку їхня сімейка теж гарно харчувалася делікатесами з людських городів. Але місцеві не скаржилися, бо великої шкоди не завдали.

"Вони ходять тут, но у мене тут не ходили, а так я їх бачив, там ходе свиноматка, кнурь і штук 15-16 маленьких", – розповів житель села Володимир.

Доки ми були в селі, кабани вийшли на трасу випрошувати добреників. Вепрів тут двоє дорослих і півтора десятка дрібноти. Відразу узбіччя перетворилося на парковку.

"Дивує, такого ще не бачили, тому і стали подивитися", – каже черкащанин Петро.

Люди навезли смакоти на всю велику кабанячу родину. У п’ятизірковому свинячому меню горіхи, яблука, морква і навіть кукурудза. Лісівники кажуть, за такого раціону лісові свині їжу самі уже добувати перестали.

"По роботі їжджу, на полі де є забіг, взяв та і все. Воно ж голодне ходе. Кабани підпускають зовсім близько, вони не агресивні та беруть їжу просто з рук", – зазначив житель Черкас Віталій.

Жителька Черкас Арина повідомила: "Мені подобаються вони і ця сімейка, це маленькі і великі кабани. Я ніколи їх не годувала просто".



Лісівники попереджають: із лісу можуть виходити не лише кабани. Через заборону мисливства та відвідування лісів, диких звірів розвелося в рази більше, ніж було до повномасштабної війни.

"Що повпливало на збільшення чисельності це звичайно і комендантська година, так як більшість тварин ведуть нічний спосіб життя, а вночі у нас пересування і дорогами, і взагалі заборонено, тому для браконьєрів створені такі умови, що практично здійснювати таке незаконне полювання вночі не можливо", – підсумував мисливствознавець Володимир Рибалка.

Проте годувати тварин, що вийшли з лісу, лісівники не радять, бо вони лінуються шукати їжу самі. До того ж, черкаські кабани, які годуються біля траси, ризикують втрапити під колеса. Але поки у них без пригод, свиняча родина продовжує користуватися щедрістю містян і харчуватися на максимальному раціоні.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Їх шукають у розбитих селах: як опікуються безпритульними тваринами у прифронтовому Краматорську

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело