Колегія суддів Вищого антикорупційного суду 30-31 січня задовольнила адміністративні позови Міністерства юстиції про конфіскацію майна у трьох кримських колаборантів. Про це повідомила пресслужба ВАКС.

Зазначається, що один із колаборантів – правоохоронець, який командував ротою міліції особливого призначення «Беркут» УМВС України в м. Севастополь. У 2014 році зрадив присязі та перейшов на бік російських окупантів. Ймовірно мова йде про Сернія Колбіна.

За це у 2020 році він отримав від Кремля мандат члена Ради федерації (верхня палата російського парламенту). На цій посаді він брав участь у ратифікації рішень, які надали політичну та економічну підтримку незаконним спробам Росії анексувати суверенну українську територію шляхом проведення фіктивних референдумів.

Україна конфіскувала майно у трьох кримських колаборантів

За рішенням суду його майно – квартира площею 63,7 кв. м в Севастополі, автомобіль SsangYong Kyron і легковий причіп – стягуються в дохід держави.

Також конфісковано майно (за даними ЗМІ) колишньої депутатки Ольги Ковітіді: два будинки в Алушті, три квартири в Сімферополі і Севастополі, а також два нежитлових приміщення в Сімферополі.

Ковітіді була депутаткою Верховної Ради Криму від Блоку Куніцина у 2006-2010 роках і Партії регіонів у 2010-2014 роках. Також з 2006 до 2008 року працювала заступницею голови Севастопольської адміністрації Сергія Куніцина, потім – начальницею управління юстиції Севастополя та помічницею міністра юстиції.

Після окупації Криму перейшла на бік Росії, за що отримала місце у Раді федерації РФ.

23 січня в український суд передали обвинувальний акт проти Ковітіді за колабораціонізм та виправдовування збройної агресії Росії проти України. Ковітіді загрожує до 12 років колонії.

Крім того, 31 січня ВАКС стягнув у дохід держави майно колишнього кримського журналіста і політика Костянтина Бахарєва (у 2010-2011 роках був першим заступником голови Верховної Ради Криму Володимир Константинова). Зараз він депутат нелегітимної Державної думи РФ.

У нього конфіскують дві квартири у Сімферополі загальною площею понад 206 кв. м, гараж площею 18,4 кв. м, два автомобілі марки BMW.

Усі троє громадян перебувають під українськими та міжнародними санкціями.

Джерело