Вирішальним буде вердикт Європейського суду.

Футбольним клубам, які не відмовилися від участі в європейській Суперлізі, може не загрожувати штраф від ФІФА або УЄФА. Промоутери турніру – компанія "A22" – виграли відповідну апеляцію в Мадридському суді. Про це повідомляє журналіст CBS Sports Бен Джейкобс.

Суперлігу було сформовано у квітні 2021 року, утім, турнір досі не запустився: наразі розробляється новий формат його проведення. Після шквалу критики від фанів та погроз застосувати штрафні санкції проти команд-учасниць з боку керівництва ФІФА і УЄФА в проєкті з 12 клубів лишилося тільки три: іспанські "Реал" Мадрид і "Барселона" та італійський "Ювентус".

Клуби Суперліги можуть уникнути санкцій від ФІФА та УЄФА: рішення суду

Суд визначив, що ФІФА та УЄФА мають "настільки міцну владу на ринку", що "їхня монополістична позиція дозволяє їм вдаватися до залякування, як вони це робили в публічних заявах".

"Ініціатива підприємця, що хоче вступити в конкуренцію, зазнає нападу монополіста, який цього не хоче та застосовує владу, аби цьому перешкодити, – заявили судді. – Можливе виправдання дій ФІФА та УЄФА як спроби захистити європейську модель спорту є, на перший погляд, непереконливою відмовкою".

Далі вердикт щодо цієї справи має висунути Європейський суд. У попередньому висновку ЄС визнав, що Суперліга має право створювати незалежний турнір, але при цьому команди не можуть паралельно продовжувати участь у чемпіонатах під егідою ФІФА чи УЄФА без згоди цих організацій.

Читайте також: ФІФА призначила дискваліфікацію чотирьом гравцям збірної Уругваю через поведінку на ЧС-2022: які передбачені санкції Що відомо про Суперлігу У квітні 2021 року було вперше оголошено про створення нового єврокубкового турніру на противагу Лізі чемпіонів – Суперлігу. Після створення Суперліги УЄФА погрожував не допустити учасників проєкту до міжнародних змагань за збірні. Через це, а також критику фанів, більшість команд вийшли із Суперліги. УЄФА разом із ФІФА та Суперліга подали одне проти одного позови до суду. Через рішення Мадридського суду УЄФА не наклала санкції на клуби, що не покинули Суперлігу. Після критики проєкту Суперліга планує внести зміни до формату проведення турніру. У листопаді 2022 року керівництва УЄФА та Суперліги провели зустріч, під час якої УЄФА знову висловила опозицію ідеї альтернативного турніру. Читайте також: "Опозиція залишається переважаючою". УЄФА та очільники клубів зустрілися з керівництвом Суперліги: позиції сторін

Джерело