У 515 прикарпатських ліцеях та гімназіях почалося навчання. На зимових канікулах перебувають учні 72 навчальних закладів Івано-Франківщини.

Про це Суспільному розповів директор департаменту освіти й науки обласної військової адміністрації Віктор Кімакович.

За його словами, у Переріслянській, Івано-Франківській, Надвірнянській та Коршівській громадах другий семестр місцеві школи не розпочали й досі. Проте 18 навчальних закладів Коршівської й Надвірнянської громад відновлять навчання з 1 лютого. Відповідні рішення ухвалює місцева влада.

На Прикарпатті учні 72 навчальних закладів досі на зимових канікулах

“Територіальна громада узгоджує, щоб на її території всі одночасно виходили, бо це пов’язано з опаленням, електрикою та іншими речами. Ми глобально стежимо тільки за кількістю канікулярних і освітніх днів, щоб не було порушення закону. А коли починаються вакації — раніше чи пізніше — це вже вирішує школа і громада”, — каже Кімакович.

Тим ліцеям та гімназіям області, в яких зимові канікули будуть тривалішими, надолужувати освітній процес доведеться на вихідних або ж влітку, пояснює Віктор Кімакович. Втім не довше, аніж до 30 червня.

“Є різні способи, наприклад, використовувати суботи для навчання, оскільки зараз у стані війни немає святкових днів. 8 березня чи інші дні — 1 травня — вони можуть бути навчальними. Таким чином можна назбирати, але щоб діти не втомлювалися”, — каже Кімакович.

Загалом у 587 ліцеях та гімназіях області навчається 161 тисяча дітей. Орієнтовно 12 тисяч учнів перебувають за кордоном, додає директор департаменту освіти й науки обласної військової адміністрації

У Коломийській територіальній громаді другий семестр почався з 23 січня. На навчання вийшли майже десять тисяч учнів. Про це розповів її очільник Богдан Станіславський. За його словами, школи громади забезпечені теплом і електроенергією.

Опалення у нас є. Є деякі незручності, скажімо, з освітленням, але є генератори. Ми закликаємо батьків, щоб вони купляли для дітей такі індивідуальні засоби освітлення, оскільки у деяких школах є укриття і тому діти вчаться у дві зміни. Але знову ж таки, ми будемо намагатися розв’язувати ці питання”, — каже Станіславський.

За словами директора департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Віктора Кімаковича, із 466 дитячих садків, що працюють на Івано-Франківщині, роботу відновили 329. Усі інші й досі перебувають на простої або ж стали прихистком для переселенців.

Джерело