В прокаті стартував довгоочікуваний український хіт «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Допрем’єрні покази відбулися у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях та вчора – в Києві.

Блок галереї

В столиці фільм представляла творча команда картини: режисер та автор сценарію Дмитро Сухолиткий-Собчук, генпродюсерка Олександра Костіна, кіпродюсери Альона Тимошенко та Артем Колюбаєв, художник-постановник Іван Михайлов, художниця з костюмів Марія Квітка, а також актори фільму – Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Іван Шаран, Станіслав Потяк, Олександр Ярема та Петро Чичук.

В прокаті стартував довгоочікуваний «Памфір»: про що фільм та чому його не можна пропустити

Події картини розгортаються в прикордонному селі на Буковині, де у місцевих жителів чи не єдина можливість заробити – це контрабанда через румунський кордон. Головний герой Леонід на прізвисько Памфір (Олександр Яцентюк) теж свого часу так себе забезпечував, однак зміг полишити небезпечний бізнес та виїхав на заробітки до Польщі. Напередодні свята Маланки чоловік повертається у рідне село – до родини та батьків. Одного вечора син-підліток Памфіра Назар (Станіслав Потяк) потрапляє у велику халепу. Це змушує головного героя повернутися до кримінального минулого. Ризикований шлях призведе до незворотніх наслідків.

  • «Памфір» – копродукція України, Франції, Польщі, Чилі, Німеччини та Люксембургу.
  • З минулого року картина подорожувала фестивалями світу. Постер фільму увійшов до 10 найкращих на Каннському кінофестивалі, виконавець головної ролі Олександр Яцентюк отримав приз за найкраще виконання на міжнародному кінофестивалі в Сантьяго, режисер та автор фільму Дмитро Сухоліткий-Собчук був нагороджений за найкращий сценарій на кінофестивалі у Дунаві та за найкращу режисуру в Палічі, а оператор фільму Микита Кузьменко отримав приз за найкращу операторську роботу на кінофестивалі Raindance у Лондоні.
  • Світова прем'єра стрічки відбулася на Канському кінофестивалі в 2022 році. Глядачі аплодували знімальній групі шість хвилин. Прем'єра в Україні мала відбутися в січні, однак перенеслася на кілька місяців.
  • Фільм вже має 17 нагород, а права на його показ придбали понад 20 країн.

Привітати команду стрічки прийшли продюсери Ірина Костюк, Анна Єлісєєва, Сергій Созановський, нардеп Микола Княжицький, кінооператор Віталій Запорожченко, телеведучий Юрій Горбунов, його колеги Олександр Педан та В’ячеслав Соломко, музикант Олексій Завгородній (Positiff), телеведучий Анатолій Анатоліч з дружиною, телеведуча Кароліна Ашіон, співачка Надя Дорофєєва та тревел-блогер Антон Птушкін.

У холі кінотеатру, де відбувалася прем’єра, презентували частину костюмів з фільму, які раніше представили в межах виставки «Памфірова Маланка. Танець смерті та життя».

Джерело