Внаслідок обстрілу російськими військовими в ніч проти 22 травня о 5:26 ранку відключилась остання високовольтна лінія передач Дніпровська 750 кВ, з якої для власних потреб живилась тимчасово окупована Запорізька АЕС. Вже всьоме з початку окупації ЗАЕС (4 березня 2022 року) переходить в режим блекауту.

Про це сьогодні, 22 травня, повідомили в пресслужбі НАЕК "Енергоатом".

" Після втрати зовнішнього живлення, яке життєво необхідне для забезпечення роботи насосів охолодження ядерного матеріалу енергоблоків, в автоматичному режимі ввімкнулись всі дизель-генератори АЕС, запасу палива вистачить на десять діб. Зворотний відлік розпочався", — зазначили в енергетичній компанії.

ЗАЕС всьоме переходить в режим блекауту через обстріли росіян — Енергоатом

В Енергоатомі наголошують, що в разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу.

" Подальша окупація ЗАЕС Росією, панування на ній нелегітимного непідготовленого російського керівництва, яке не несе ніякої відповідальності за ядерну і радіаційну безпеку об'єкта, постійно погіршує умови підтримання станції на межі ядерної та радіаційної аварії", — йдеться в повідомленні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело