Президент Росії Володимир Путін підписав указ 29 травня, згідно з яким Центральна виборча комісія зможе проводити референдуми та вибори на територіях, де діє воєнний стан.

Про це повідомляють російські засоби масової пропаганди.

У попередній версії російського закону референдуми та вибори до органів держвлади та місцевого самоврядування не могли відбуватися на територіях, де діє воєнний стан. Тепер російський Центрвиборчком зможе проводити вибори після консультацій із владою.

Путін дозволив вибори на територіях з воєнним станом: що це означає для України

Зауважимо, що восени 2022 року Росія оголосила про "воєнний стан" на окупованих територіях Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Херсонщини.

Російська пропаганда також інформує, що Путін підписав закон, що дозволяє встановлювати на окупованих територіях України особливості проведення виборів. Ці нові норми регулюють відносини, пов'язані з проведенням незаконних "виборів" до так званих "органів державної влади та органів місцевого самоврядування" фейкових "ДНР", "ЛНР", Запорізької та Херсонської областей. Повідомляється, що у вересні 2023 року жителі окупованих українських територій вперше начебто "візьмуть участь у єдиному дні голосування".

Новий закон також передбачає можливість створення "виборчих дільниць" за межами окупованих українських територій.

Зауважимо, що в березні 2024 року в Росії заплановані чергові президентські вибори. 

Нагадаємо, раніше мер окупованого Мелітополя Іван Федоров повідомив, що російські загарбники готуються проводити у вересні "вибори" на захоплених територіях Запорізької області. Задля цього ворог вигадав нову схему, як змусити жителів цих територій брати російські паспорти.

Читайте також:

  • У Росії відкрито запропонували усунути Путіна від влади і "вибрати когось іншого" (відео)
  • "Китай сприймає Росію не як союзника, а як проблеми": експерт про те, як влада вислизає з рук Путіна
  • Вибори в Туреччині: Ердоган оголосив себе переможцем

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело