Коли день Святого Духа 2023 року

Щорічно святкують в понеділок, який слідує після Трійці (Зелених свят) або на 51-й день після Великодня, тому свято є перехідним. 2023 року Трійця випадає на 4 червня, тому день Святого Духа будемо святкувати 5 червня.

Що це за свято — день Святого Духа

Щоб дізнатися все про Духів день, варто зазирнути на сторінки Нового Завіту. В книзі Діянь святих апостолів, наприклад, можна знайти розповідь про те, як на П'ятидесятницю (50-й день після Великодня) зійшов на апостолів Святий Дух.

Сталася ця подія в Єрусалимі, а саме в Сіонській світлиці, де проводили щоденну молитву апостоли Ісуса Христа. Раптом в приміщенні почувся шум, який нагадував сильне завивання вітру, і раптом на всіх, хто молився зійшов Святий Дух, який мав вигляд вогняних язиків.

День Святого Духа 2023 року: що це за свято, що можна і не можна робити

Після сходження Святого Духа апостоли навчилися лікувати хворих, говорити різними мовами, пророкувати. Господь наділив учнів Христа такими дарами, щоб вони могли без перешкод ходити в країни та нести Слово Боже.

Що потрібно робити в Духів день: традиції

Серед наших предків це свято вважалося днем вшанування Землі, трав та зелені. Саме від цієї дати починався так званий Русальний тиждень, тому було прийнято шанувати русалок, водних, лугових та лісових духів.

Існувало чимало переказів, згідно з якими русалками ставали ті дівчата, які передчасно пішли з життя, так і не вийшовши заміж. Люди намагалися задобрити цих створінь, щоб вони не заподіяли жодного лиха живим. Наприклад, на березі річок і водойм залишали різний одяг, рушники, тканину.

З особливою повагою ставилися до дерев і джерел, проводили освячення води в колодязях, а також виходили в луга і ліса, щоб зібрати трави для лікування різних хвороб. Вірили, що саме в цей період вони наділяються особливою силою.

Часто йшли в ліс веселою компанією, а не наодинці. Під час такої прогулянки їли, пили, співали, танцювали і по-різному веселилися.

Також намагалися зранку вмитися водою з колодязя чи джерела, щоб змити всі напасті, хвороби та проблеми. До церкви несли березову гілочку, яку там освячували і приносили додому — вона вважалася найсильнішим оберегом від злих сил.

Що не можна робити наступного дня після Трійці

Наші предки вірили, що цього дня Земля вагітніє новим урожаєм, тому намагалися не виходити працювати в поле чи на город. Можна було пошкодити майбутні рослини.

Духів день вважається досить великим церковним святом, тому люди намагалися не шити, не вишивати і не прати. Весь вільний час приділяли молитві та добрим справам.

Читайте також:

  • Коли починається Русальний тиждень 2023 року: історія, традиції, народні прикмети
  • Петрівський піст 2023 року: традиції, що не можна робити, меню за днями

Джерело