На сайті Запорізької міської ради зареєстрували петицію №8342 з вимогою ініціювати громадські слухання про перейменування вулиці Лізи Чайкіної на вулицю Сергія Павліченка.

Петиція зареєстрована 1 червня парамедикинею із Запоріжжя Олесею Мельниченко. Жінка служила в полку "АЗОВ", провела понад вісімдесят днів на "Азовсталі", а потім ще майже 8,5 місяців у російському полоні. Сергій Павліченко був її командиром.

Як зазначає авторка петиції, у квітні цього року вона подавала звернення до Управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради щодо перейменування вулиці Лізи Чайкіної на вулицю Сергія Павліченка.

У Запоріжжі просять провести громадські слухання щодо перейменування вулиці на честь загиблого азовця Сергія Павліченка

"Мені було надано відповідь, що моя пропозиція була додана до переліку пропозицій щодо перейменування даної вулиці і питання буде вирішуватись на громадському слуханні. Прошу провести громадське слухання по даному питанню до 25.07.2023 року", – йдеться в описі петиції.

На своїй Facebook-сторінці Олеся Мельниченко зазначає:

"Сергій Миколайович наш земляк, він з Приморську. Я хочу ходити по вулиці названій його іменем! Я хочу привести його двох дітей і показати, що про їх батька пам'ятають і що нашій державі не байдуже на Героїв!"

На цей час петиція набрала 141 голос з 750 потрібних для розгляду. Збір підписів триватиме 58 діб.

Що відомо про Сергія Павліченка

Сергій Павліченко родом з Приморська Запорізької області, де жив разом з родиною до повномасштабного вторгнення. Вступив до лав “АЗОВу” ще у 2014 році. Брав участь у Широкинській наступальній операції, був у Мар’їнці, Красногорівці, Світлодарській дузі та після початку повномасштабної війни – в обороні Маріуполя.

Свій позивний "Броня" отримав за оборону на заводі "Азовсталь" торік навесні. Разом із побратимами, за наказом командування, здався в полон. Загинув 29 липня під час вибуху в Оленівській колонії, де перебували українські військовополонені. Після повернення тіла загиблого, родина чекала на проведення експертиз, тому попрощатися з ним стало можливим тільки 25 травня 2023 року, майже через рік після трагедії.

У Сергія Павліченка залишилися дружина та двоє дітей – 6-річний Назар та 10-річна Аделія.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело