У Запоріжжі пропонують перейменувати вулицю "1905-го року" на честь загиблого військовослужбовця бригади Національної гвардії України “Кара-Даг” Андрія Гайдая. Відповідну петицію на сайті міської ради створив друг загиблого Олександр Чубукін. Чоловік каже: нинішня назва є радянською. Натомість Андрій Гайдай прожив там усе життя, а загинув, захищаючи Україну.

Олександр Чубукін каже, створив петицію про перейменуванням вулиці, аби вшанувати пам'ять друга Андрія Гайдая:

"Я коли був на прощанні з Андрієм, цю думку висловили місцеві мешканці. Ця вулиця, вона невелика, тут всі знали Андрія. Його знали й на сусідніх вулицях, бо тут такий район, що всі один одного знають".

У Запоріжжі створили петицію про перейменування вулиці з радянською назвою на честь загиблого військового

Нинішня назва – "вулиця 1905-го року" – згадка про російську революцію, каже Олександр:

"Я думаю, що історичної цінності в цьому ніякої немає для теперішньої України. Я думаю, що це слушна ідея – згадати Андрія добрим словом і перейменувати цю вулицю".

Дружина загиблого військовослужбовця Ірина Гайдай розповідає: від початку повномасштабного вторгнення її чоловік став волонтером, згодом приєднався до лав добровольчого формування “Запоріжжя”:

"Ми познайомились дуже давно, навчалися разом у 83-й школі, однокласники. Коли він потрапив на війну, то хлопці… досі мені дзвонять і питають, чим допомогти. В лютому він пішов у ряди армії Нацгвардії. На війну він потрапив в червні цього року. Він прослужив місяць і загинув", – каже Ірина Гайдай.

За словами Ірини, група, де був її чоловік потрапила під мінометний обстріл поблизу села Новопокровка Пологівського району. 46-річний боєць загинув від осколкових поранень. Аби бути ближче до батька син Ігор носить його армійський жетон:

"Це одна з перших речей, які нам видали. Як його взяв, подумав: “А чому б не носити?”. Ну, щоб він завжди зі мною був, матеріально", – говорить син загиблого військовослужбовця Ігор Гайдай.

Перейменувати вулицю просять не тільки в петиції. 1-го вересня подав відповідне звернення до міської ради сусід загиблого військового Сергій Чайковський. Чоловік каже, добре знав загиблого:

"У канцелярії заява, за дорученням мешканців. Десь біля сотні підписів. Прийняли, зареєстрували".

Підтримує таку ініціативу і ще один мешканець цієї вулиці Володимир Кавіцький:

"В нас наразі перейменовуються в деяких містах навіть проспекти, великі вулиці. Що казати за вулицю, де 20 будинків? Це суцільно ніяк не може вплинути на бюджет, або ще щось".

Станом на 13 вересня 2023 року петиція про перейменування вулиці набрала 279 голосів з 750 потрібних. До завершення голосування залишилося 25 днів.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело