Збройні Сили України можуть провести операцію з розриву сухопутних зв’язків між Росією та Кримом ще до настання зими.

Про це керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив виданню The Economist.

За його словами, перша оборонна лінія РФ на найважливішій південній осі в Запоріжжі вже подекуди пробита українськими військами, а це означає, що операцію з розриву сухопутних зв’язків між Росією та Кримом можна здійснити ще до настання зими.

ЗСУ можуть розірвати сухопутньо Крим із РФ до настання зими — Буданов

The Economist пише, що Україна вже залучила обмежену кількість своїх резервних військ, а Росія, яка нині у розпачі, виділяє недостатньо чисельні резерви, які вона не планувала розгортати до кінця жовтня.

"Всупереч тому, що декларує Російська Федерація, вона не має абсолютно ніякого стратегічного резерву", — каже генерал.

Буданов каже, що чисельність особового складу є єдиною очевидною перевагою, яку Росія все ще має над Україною.

"Кадрові ресурси в Росії, умовно кажучи, необмежені. Якість низька, але кількість достатня", — зазначає він. Що відомо про просування ЗСУ на півні України

Командувач оперативно-стратегічного угрупування "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявив, що повільне просування Сил оборони під час контрнаступу на півдні, спричинені хорошою підготовкою армії РФ до цих подій. ЗСУ намагаються пройти крізь мінні поля, тривають постійні артобстріли з обох боків.

28 серпня в Міноборони підтвердили, що українські військові звільнили Роботине на Запоріжжі. 23 серпня на даху місцевої школи Сили оборони вивісили український прапор.

В перші дні осені 2023 року ЗСУ прорвали перші оборонні лінії РФ. За словами речника об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександра Штупуна, українські бійці розміновували вручну, "тому що будь-яку техніку ворог брав на приціл і намагався її знищити. Тому її доводилося відводити".

Джерело