Американський Інститут вивчення війни вважає, що українське командування зробило правильний вибір, коли ухвалило рішення захищати Бахмут до останнього, а після його захоплення військовими РФ проводити там контрнаступ.

Про це йдеться у щоденному звіті ISW.

Автори публікації нагадують, що рішення Генерального штабу ЗСУ не відступати з Бахмута, а потім боротися за його повернення викликало критику деяких експертів.

Зокрема, ці експерти заявляли, що Бахмут не має великого стратегічного значення, і українські військові могли б використати з більшою користю свої найбоєздатніші підрозділи, які билися в цьому районі.

ISW: бої під Бахмутом дозволили Україні відтягнути російські сили, які могли б оборонятися у Запорізькій області

Однак у повідомленні ISW сказано, що "українські захисні та контрнаступальні операції в районі Бахмута, що проводилися з літа 2022 року, були добре реалізовані з оперативної точки зору і допомогли відвернути на себе великий обсяг російської бойової сили, який інакше міг бути використаний для зміцнення російської оборони на півдні України".

За заявою ISW, зараз у районі Бахмута діють військові двох із чотирьох російських дивізій Повітряно-десантних військ, а з червня цього року на цьому напрямі було задіяно три з чотирьох окремих бригад ВДВ.

"Це значне українське досягнення призвело до того, що Росія не змогла створити значний мобільний оперативний резерв ВДВ, який могли направити для відображення основного контрнаступного удару України на Запоріжжі", — вважають експерти ISW.

Що відомо про просування ЗСУ на півдні та сході України

Командувач оперативно-стратегічного угрупування "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявив, що повільне просування Сил оборони під час контрнаступу на півдні, спричинені хорошою підготовкою армії РФ до цих подій. ЗСУ намагаються пройти крізь мінні поля, тривають постійні артобстріли з обох боків.

16 серпня українські військові звільнили Урожайне на Донеччині, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона зазначила, що ЗСУ закріплюються на досягнутих рубежах.

28 серпня в Міноборони підтвердили, що українські військові звільнили Роботине на Запоріжжі. 23 серпня на даху місцевої школи Сили оборони вивісили український прапор.

В перші дні осені 2023 року ЗСУ прорвали перші оборонні лінії РФ. За словами речника об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександра Штупуна, українські бійці розміновували вручну, "тому що будь-яку техніку ворог брав на приціл і намагався її знищити. Тому її доводилося відводити".

17 вересня українські військові звільнили Кліщіївку на Донеччині, що за сім кілометрів від Бахмута, повідомив Суспільному начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш. Нині тривають тяжкі бої за Андріївку.

Джерело