У Запорізькій області надали можливість кожному навчальному закладу ухвалити рішення разом з педагогічною радою та батьківською спільнотою, чи проводити заняття під час повітряної тривоги.

Про це сьогодні, 25 вересня, повідомили під час брифінгу голова ЗОВА Юрій Малашко та директорка Департаменту освіти та науки ЗОДА Людмила Бухаріна щодо рішення Ради оборони про організацію освітнього процесу на території Запорізької області.

За словами Людмили Бухаріної, за рішенням Ради оборони Запорізької області керівникам та засновникам закладів загальної середньої освіти дали завдання:

"Опрацювати з батьківською спільнотою алгоритм та порядок участі дітей в освітньому процесі під час оголошення повітряної тривоги, з неухильним дотриманням безпекових умов".

У Запорізькій області дозволили навчальним закладам самостійно вирішити, чи проводити заняття під час повітряної тривоги

Директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА нагадала, що на сайті Запорізької міської ради створено дві петиції щодо онлайн-навчання:

Петиція № 8478. Заборонити онлайн-навчання під час повітряної тривоги у Запоріжжі; Петиція № 8474. Дозволити вчителям проведення уроків онлайн, за умови, що батьки візьмуть на себе відповідальність.

Станом на 25 вересня обидві петиції набрали необхідну для розгляду кількість голосів. Тобто у батьків різні думки, підкреслила посадовиця.

"Коли діти не на території закладу освіти, не в приміщенні закладу освіти, природно, що за них несуть відповідальність саме батьки. Тому керівники і засновники закладів освіти отримали завдання опрацювати питання щодо батьків, яка їхня думка. Погоджують вони навчання безперервне чи не погоджують — хай відпрацьовують свій алгоритм кожна школа", — зазначила Людмила Бухаріна.

За словами директорки Департаменту освіти і науки ЗОДА, ті діти, котрі не зможуть підключатися під час тривоги, опрацьовуватимуть матеріал самостійно.

Щодо вчителів, то відповідальність за них під час онлайн-навчання, якщо вони у школі, несе керівництво закладу. Якщо поза, то вони самі повинні обирати собі безпечне місце:

"Вчитель має працювати в певних умовах, або в приміщенні закладу освіти, або там, де він обрав самостійно. Там, де він обрав самостійно, за замовченням він працює у безпечних умовах", — наголосила посадовиця.

Прийняти рішення про організацію навчального процесу керівники шкіл з батьками мають якнайшвидше, каже Людмила Бухаріна.

Що відомо про формат навчання у Запорізькій області 14 вересня у Запоріжжі створили петицію щодо заборони онлайн навчання під час повітряної тривоги. Петиція набрала необхідну для розгляду кількість голосів; 11 вересня у Запоріжжі петиція щодо продовження онлайн-навчання під час повітряних тривог набрала необхідну для розгляду кількість голосів; 14 серпня, у Запоріжжі директори шкіл, педагоги, батьки з Олександрівського, Шевченківського і Вознесенівського районів та місцева влада обговорювали, як відбуватиметься навчання в школах. Нині розглядають дистанційний та змішаний формати. Остаточне ж рішення ухвалять до 22 серпня. Ця дата затверджена рішенням ради оборони Запорізької області; 17 серпня під час чергової зустрічі секретаря Запорізької міської ради Анатолія Куртєва з батьками, представниками педагогічних колективів шкіл, дитячих садочків і закладів позашкільної освіти було вирішено, що запорізькі діти навчатимуться дистанційно.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело