У Запорізькій області завідувачу одного зі структурних підрозділів обласного ГУ Держпродспоживслужби повідомили про підозру у вимаганні та одержані неправомірної вимоги за частиною 3 ст. 368 КК України. Його дружина також отримала підозру у пособництві в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за частиною 5 ст. 27 та частиною 3 ст. 368 КК України.

Про це сьогодні, 29 вересня, повідом ила пресслужба Запорізької обласної прокуратури.

За даними слідства, чоловік разом із дружиною налагодили корупційну схему з питань видачі дозволів на сільськогосподарську техніку.

"Спочатку за його участі будь-яка заява від громадянина щодо постановки на облік або зняття з обліку сільгосптехніки отримувала категоричну відмову. Потім заявникам рекомендувалось звернутися до суб’єкта підприємництва для «консультації» з оформлення пакета документів", — йдеться у повідомленні.

На Запоріжжі працівнику Держпродспоживслужби та його дружині повідомили про підозру

У відомстві зазначають, що від імені підприємця розмову вела дружина підозрюваного, яка повідомляла про необхідність внесення обумовленої суми на контрольований банківський рахунок.

"Після підтвердження оплати так званих «інформаційних послуг» заявники повторно звертались до державного органу з аналогічним пакетом документів, де безперешкодно отримували свідоцтво про реєстрацію техніки та номерні знаки на неї", — йдеться у матеріалах прокуратури.

Зазначається, що аграрії мали примусово сплачували від двох до семи тисяч гривень за одиницю техніки. Після внесення хабаря вони мали знову подати заяву та отримували свідоцтво про реєстрацію техніки та номерні знаки.

"Наразі відомо, що на вказаний рахунок більше тисячі громадян здійснили перерахування на загальну суму понад 1 млн грн", — повідомили у прокуратурі.

Під час слідства провели обшуки, в результаті яких вилучено документацію, електронні носії інформації, банківські картки.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело