Єврокомісія підтримала пропозицію про заборону на продаж російських алмазів. Очікується, що найближчими днями документ передадуть на затвердження державам-членам ЄС, якщо 27 країн-членів будуть одностайні у цьому питанні.

Про це пише AFP з посиланням на проєкт постанови.

Згідно з копією, яку бачило AFP, документ пропонує заборонити торгівлю діамантами, що походять з Росії, транзитом або експортуються з неї, а також російськими діамантами, огранованими і відшліфованими в третіх країнах.

Починаючи з 1 січня 2024 року, заборона поширюватиметься на "непромислові природні та синтетичні алмази, а також ювелірні вироби з діамантами".

Єврокомісія підтримала пропозицію про заборону на продаж російських алмазів — AFP

Заборона на імпорт російських діамантів, огранованих у третіх країнах, має вводитися поетапно в період з березня по вересень наступного року.

"Це поетапне введення ... враховує необхідність розгортання відповідного механізму простежуваності, який уможливлює ефективні правозастосовні заходи і мінімізує перебої для учасників ринку", — йдеться в проєкті документа.

При цьому галузь налаштована скептично, пише AFP. Зазначається, що Росія є основним джерелом алмазів, але самі алмази становлять невелику частину її економіки, і це може частково пояснити, чому чиновники так довго не бралися за вирішення проблеми торгівлі.

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель разом з Єврокомісією представили пропозиції щодо 12 пакету санкцій проти Росії. За даиними Bloomberg, пакет передбачає ембарго на російські алмази з 1 січня та поступове введення непрямої заборони на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах.

Раніше президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна очікує на запровадження нового санкційного пакета проти Росії, який завадить Москві обходити наявні обмеження, зокрема через європейські компанії та територію держав-сусідів РФ.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

Джерело