Понад півтори тисячі тварин із Запорізької області доглядають волонтери громадської організації “Служба захисту тварин Запоріжжя”. Серед підопічних — чотирилапі, які зазнали травм внаслідок обстрілів чи жорстокого поводження. Спочатку їх лікують, а потім намагаються знайти господарів чи нових власників.

Про свою роботу та підопічних волонтери розповіли кореспондентам Суспільного.

Серед тварин, якими опікуються волонтери, чимало із прифронтової території Запорізької області. Здебільшого їх привезли військові, розповіла керівниця ГО "‎Служба захисту тварин Запоріжжя"‎ Вікторія Скільсара:

"Поранені, скалічені тварини. Їх з-під завалів витягають. Обстеження робимо. Ремонтуємо, як кажуть. Лікуємо, збираємо".

Наприклад, кішку Орішку дістали з-під завалів приватного будинку в Оріхові торік навесні. Тоді внаслідок обстрілу чотирилапа отримала контузію та перелами. Нині нею опікуються волонтери, бо господарів так і не знайшли, розповідає Вікторія Скільсара:

"Орішка, бо з Оріхова. Розрив барабанної перетинки, через це вона так ходить погано. Вона ласкава кішка. Але боїться. Стрес дуже великий був. Ми зараз ще лікуємося, але трішечки краще може бути".

Крім Орішки під опікою волонтерів кіт на прізвисько Галюсік — його теж знайшли під завалами після російського обстрілу:

"Він був у дуже важкому стані, його повністю збирали. Тут і щелепа була розбита, висіла на ниточках, і ключиця і лапи".

Вікторія Скільсара розповіла, що розміщують тварин у квартирах та приватних будинках:

"Прикріплений волонтер, який приходить та прибирає тут. Прибирає, спілкується, годує. Найважчі тварини у нас, які лікуються, вони у нас знаходяться у керівника "Кицькіного дому" вона сама медик, тому їй, як кажуть, дістається найважче".

Нині громадська організація допомагає одночасно більше ніж 1 500 тваринам. Серед них — собаки і коти.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело