У Яворівському районі Львівщини планують збудувати тепличний комплекс, який працюватиме із застосуванням геотермального тепла надр Землі. Теплиця не залежатиме від газопостачання, тому овочі, вирощені в ній, будуть дешевшими. В Україні такий проєкт реалізують вперше.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Геотермальна енергія — відновлювальне й екологічно чисте джерело живлення. Тепличний комплекс на Яворівщині дозволить економити газ і продавати овочі, вирощені у Львівській області, за доступними цінами. У проєкт інвестують близько 70 млн євро. Його реалізують за кошти підприємців.

"Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають в тимчасовій окупації і є дефіцит тепличних овочів в Україні, це дуже актуальний проєкт. Роботою забезпечать 180 осіб. Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами", – каже голова Львівської ОВА Максим Козицький.

На Львівщині планують збудувати тепличний комплекс із використанням геотермальної енергії

Площа тепличного комплексу становитиме 15 га, за розміром він буде другим в Україні. Там вирощуватимуть томати, огірки, перець та салат. Будівництво тепличного комплексу розпочнуть у 2024 році, а в 2025 планують запустити в роботу першу чергу. Завершення будівництва заплановане у 2028 році.

Джерело