Україна планує розпочати спільне оборонне виробництво з Болгарією. 

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної конференції з прем'єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим.

За його словами, Болгарія докладає зусиль у Чорному морі щодо розширення торгових каналів та відновлення судноплавства. Зокрема, Київ домовився з Софією покращити українську логістику та інфраструктуру.

Україна планує розпочати з Болгарією спільне виробництво зброї - Зеленський

"Україна дуже зацікавлена в спільному оборонному виробництві з Болгарією. З іншими державами теж, але передусім з тими, хто має великий потенціал в оборонному секторі. На мою думку, це буде якісною кооперацією, тому що Болгарія зможе отримати і робочі місця, і гроші в свою економіку. А для України, я вважаю, ми закриємо ті дефіцитні потреби, які сьогодні маємо", - зазначив Зеленський.

Глава держави наголосив, що співпрацювати з Болгарією хочуть не лише під час війни, а й після її завершення.

Зеленський наголосив і на тому, що Болгарія також допомагає встановлювати правду щодо воєнних злочинів росіян і готова приєднатися до роботи з притягнення РФ до відповідальності за злочин агресії.

Раніше стало відомо, що Болгарія відмовиться від ядерного палива з Росії та замінить його американським на єдиній в країні атомній електростанції "Козлодуй".

Читайте також:

  • Три вантажівки на годину: польські фермери посилили блокаду кордону з Україною
  • Коли Шольц оголосить рішення щодо передавання Taurus для України: у Берліні заінтригували
  • Два роки війни дедалі глибше занурюють Росію в темряву – аналіз CNN

Джерело