Член Палати представників Конгресу США Джеймі Раскін (демократ від штату Меріленд) розпочав розробку законопроєкту, спрямованого на те, щоб перешкодити участі колишнього президента США Дональда Трампа у виборах у країні.

Про це законодавець заявив журналістам інтернет-порталу Axios.

Як уточнив Раскін, законопроєкт буде підготовлений з урахуванням постанови Верховного суду США, винесеної раніше того ж дня. Він дозволив Трампу брати участь у первинних президентських виборах (праймеріз) у штаті Колорадо.

Верховний суд Колорадо раніше заборонив Трампу брати участь в праймеріз у штаті через те, що республіканець нібито причетний до спроби заколоту. Це означає події 6 січня 2021 року, коли тодішнього лідера США Трампа, вдерлися до будівлі Конгресу США, щоб перешкодити затвердженню результатів президентських виборів у листопаді 2020 року. Тоді переміг демократ Джо Байден.

Конгресмен США розробляє законопроєкт, щоб перешкодити Трампу брати участь у виборах

Відповідно до третього розділу 14-ї поправки до Конституції США, жодна людина не може обіймати будь-яку посаду на службі в США або окремому штаті, якщо вона, присягнувши, "потім взяла участь у заколоті або повстанні проти Сполучених Штатів або надала допомогу або підтримку їхнім ворогам".

З постанови Верховного суду випливає, що відповідальність за виконання цього положення лежить на Конгресі, а не на державах. На це буде спрямований законопроект, який розробляє Раскін. Законодавець зазначив, що також має намір підготувати резолюцію, яка підкреслить, що події 6 січня 2021 року є заколотом.

"Я не дуже сподіваюся, що спікер Джонсон дозволить нам винести на голосування законопроєкт про дотримання (поправки — ред.), але ми повинні спробувати це зробити", — зазначив Раскін. Президентські вибори у Сполучених Штатах Америки 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020-му — Джо Байден та Дональд Трамп. Якщо, звісно, Трампу не заборонять балотуватися.

Як свідчать результати грудневого опитування The New York Times та Сієнського коледжу, у Трампа і Байдена майже однакові відсотки підтримки. Але що важливо у цьому опитуванні: Трамп випереджає Байдена в пʼяти з шести ключових штатів, де той виграв у 2020-му, і які, ймовірно, визначатимуть переможця президентських виборів 2024 року.

Що відомо про штурм Капітолія у США

Увечері 6 січня 2021 року розпочався штурм будівлі Конгресу США під час засідання Сенату. На засіданні мали затвердити результати виборів президента США, на яких переміг Джозеф Байден. Під час штурму у приміщенні сталися сутички протестувальників з поліцією.

Тодішній президент США Дональд Трамп відправив до Конгресу Нацгвардію. Правоохоронці витіснили демонстрантів з будівлі Капітолія. Під час сутичок загинули п'ятеро людей, серед яких офіцер поліції.

19 липня один з учасників штурму будівлі Конгресу США Пол Ходжкінс був засуджений до 8 місяців ув'язнення. Він став першим учасником інциденту, хто отримав реальний вирок.

18 вересня у Вашингтоні влаштували мітинг на підтримку заарештованих під час штурму Капітолія прихильників експрезидента Дональда Трампа.

За даними The New York Times, серед членів ультраправого руху Proud Boys, які штурмували будівлю Капітолію, був інформатор ФБР.

9 жовтня Білий дім офіційно відхилив ініційовану Трампом спробу заблокувати передачу Конгресу документів щодо штурму будівлі Капітолія.

Чинний президент США Джо Байден, виступаючи 6 січня 2022 року з нагоду річниці заворушень, звинуватив Трампа у поширенні брехні про події минулого року та нападі на демократичні інститути.

Джерело